N, 21.09.2023

Suvi saab täna Kanal 2 ekraanil võimsa avapaugu

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
Facebook
Comments
«Suvereporter»
«Suvereporter» Foto: Kanal2

Suvi Kanal 2 ekraanil saab hoo sisse juba täna, kui alustavad «Suvereporter», uus mälumäng «Nutikas Eesti», lõbus automatk «Žiguliga maailma tippu» ja ekstravagantne draamasari «Versailles».

Nagu juba tavaks on saanud, toob meelelahutuslik uudistesaade «Suvereporter» olulisemad uudised ja Eestimaa mahlakamad palad televaatajateni eri paigust, nii maalt kui merelt, festivalidelt ja üritustelt. «Suvereporteri» esimene saade läheb pidulikult muusika saatel eetrisse aga meediamaja lilleliselt suveterrassilt.

«Suvereporter» on Kanal 2s iga päev kell 19.

Argipäevaõhtuti saab kaasa mängida toredale mälumängusaatele «Nutikas Eesti», mida juhib legendaarne Peeter Võsa. Saate telgitagustes toimetab auhinnatud «Õhtu!» meeskond.

Elurõõmsas mälumängusaates seigeldakse üle Eesti eri festivalidel ja laatadel, külastatakse randu, hüpatakse sisse mõnda külapoodi ning otsitakse nutikaid inimesi, kellele esitada kuus põnevat mälumängu küsimust, millele õigesti vastamisel ootab inimesi auhind. Saate avaosas pannakse proovile saarlaste taibukus.

«Nutikas Eesti» saatejuht Peeter Võsa.
«Nutikas Eesti» saatejuht Peeter Võsa. Foto: Kanal 2

«Nutikas Eesti» on eetris esmaspäevast neljapäevani kell 20.

Saatejuht ja Žiguli-entusiast Kristjan Ojang ning näitleja Tiit Sukk võtavad ette kahekümne päeva ja 6700 kilomeetri pikkuse autoreisi Euroopa kõige põhjapoolsemasse punkti Nordkappi. Teekond sihtpunkti viib reisiseltskonna läbi Soome ja tagasi ringiga läbi Norra ja Rootsi. Ette võetakse asju, millest meie kandis pole palju räägitud, nagu soojalgpall, sääsepüüdmise võistlus või kulla otsimine Lapimaa metsadest.

«Žiguliga maailma tippu» saatejuhid Kristjan Ojang ja Tiit Sukk.
«Žiguliga maailma tippu» saatejuhid Kristjan Ojang ja Tiit Sukk. Foto: Kanal 2

«Žiguliga maailma tippu» on Kanal 2s esmaspäeviti kell 20.30.

Täna jõuab Kanal 2 ekraanile ka maailmas palju kõneainet pakkunud sari «Versailles», mis viib televaatajad tagasi 17. sajandi külluslikule ja suursugusele Prantsusmaale. Visuaalselt kaunis sari pakub silmailu uhkete kostüümide, ajastutäpse ja keeruka kunstnikutöö ning kauni pildikeele poolest.

Sarja tegevus keerleb Prantsusmaa kuninga Louis XIV elu ja ajaloo ühe ikoonilisema hoone Versailles’i palee ehitamise ümber. Kaasahaarav lugu on täis intriigi, romantikat ja põnevat omaaegset poliitilist manööverdamist. Sarjas uuritakse Louis XIV ja teda ümbritsevate inimeste, sealhulgas tema naise, armukeste ja nõustajate isiklikke ja poliitilisi suhteid.

Louis XIVd kehastav George Blagden kirjeldas ajalehele Variety antud intervjuus sarja kui fantastilist lugu võimust ja liialdusest, armastusest ja reetmisest. «See on ajalooline draama, mis näeb välja nagu tänapäeva seebiooper. Versailles'i palees pole kunagi igavaid hetki,» lisas ta.

Sarjas on nii ajaloolisi isikuid, tõestisündinud olukordi kui ka väljamõeldud tegelasi ning nende kujutamisel on lubatud endale ka loomingulist vabadust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles