K, 27.09.2023

Keili Sükijainen käis vaatamas võimsat ABBA virtuaalsõud: ma olin ausalt veidi skeptiline, et kuidas see kõik...

Facebook
Comments
Saatejuht Keili Sükijainen «ABBA Voyage'i» kontserdil koos Universal Musicu Eesti esindaja Leen Kadakase ja ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdojaga.
Saatejuht Keili Sükijainen «ABBA Voyage'i» kontserdil koos Universal Musicu Eesti esindaja Leen Kadakase ja ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdojaga. Foto: Erakogu

Saatejuht Keili Sükijainen käis Londonis toimunud suurejoonelisel kontserdil «ABBA Voyage», mille tegid eriti eriliseks laval olnud virtuaalsed bändiliikmed. «Ma ei kujuta ette, kui kummaline neil tegelikult võis olla noort iseennast niimoodi vaadata,» nentis Sükijainen.

«See kõik on võimalik tänu spetsiaalsele tehnoloogiale ehk noored Agnetha, Benny, Björn ja Anni-Frid on n-ö hologrammidena. Nagu nad ise ütlevad, siis «abbataridena»,» räägib saatejuht Keili Sükijainen, kes käis Londonis vaatamas «ABBA Voyage'i» kontserti, kus sai laval näha legendaarset ansamblit justkui nende parimal ajal ehk 1970ndatel.

Saatejuht tunnistab, et oli kontserdi suhtes siiski veidi skeptiline ja mõtles, kuidas kõik välja hakkab nägema, kuid tulemus oli väga realistlik. «Midagi nii päris ma ei osanud oodata. Bändi liikmed nägid sada protsenti reaalsed inimesed välja ja terve sõu aja oli tunne, nagu olekski ABBA parimate hittide kontserdil,» jagab Keili siiraid emotsioone. 

Tänaseks on sõud «ABBA Voyage» tehtud aasta aega ja müüdud üle 1,3 miljoni pileti, mis tähendab, et rahvas armastab ABBAt palavalt. «Sõu jaoks ehitati lausa eraldi hall, kuhu mahub 3000 inimest, ning kõik kohal olnud laulsid kõvasti kaasa ning nautisid täiel rinnal, väga võimas energia oli saalis,» räägib saatejuht.

Saatejuht Keili Sükijainen, Universal Musicu Eesti esindaja Leen Kadakas ja ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja ABBA kontserdil.
Saatejuht Keili Sükijainen, Universal Musicu Eesti esindaja Leen Kadakas ja ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja ABBA kontserdil. Foto: Erakogus

«Erilise tähtpäeva puhul olid kohal ka päris Benny, Björn ja Anni-Frid, kes sisuliselt meie kõrval kontserti nautisid,» ütleb saatejuht ja lisab, et ta ei kujuta ette, kui kummaline neil võis olla noort iseennast niimoodi vaadata. «Samas ma olen nõus, et pigem siis juba praegu raha teenida kui alles pärast surma. Igal juhul Universal Music on ikka väga laheda asja kokku pannud ning soovitan kindlasti vaatama minna. Sellist produktsiooni, valguslahendusi ja üldse kogu elamust on raske sõnadega edasi anda ning peab ise kogema.»

Bjorn Ulvaeus, Agnetha Faltskog, Anni-Frid Lyngstad aja Benny Anderss «ABBA Voyage'i» sõu punasel vaibal.
Bjorn Ulvaeus, Agnetha Faltskog, Anni-Frid Lyngstad aja Benny Anderss «ABBA Voyage'i» sõu punasel vaibal. Foto: TOLGA AKMEN/SCANPIX

Virtuaalse kontserdi kallal alustati tööd juba 2016. aastal, virtuaalsed bändiliikmed jäljendavad ABBAt nende 1970. aastate tipphetkedel. Selleks, et virtuaalsed tegelased jõuaksid publiku ette, pidid kõik bändiliikmed kandma spetsiaalsed ülikondi, milles neid filmiti, et skaneerida nende keha liikumist ja miimikat, vahendab ERR.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles