Täna «Kuuuurijas»: naine kaotas tööõnnetuses näpud, ent tööandja endal süüd ei näe (1)

Elu24
Copy
Ligi 13 aastat mitteametlikult Abja-Paluoja puidutsehhis töötanud 49-aastane Anneli kaotas seal töö käigus halumasinale oma vasaku käe sõrmed.
Ligi 13 aastat mitteametlikult Abja-Paluoja puidutsehhis töötanud 49-aastane Anneli kaotas seal töö käigus halumasinale oma vasaku käe sõrmed. Foto: Kanal 2

Eelmisel nädalal kevadpüha pidanud Katrin Lusti ajakirjanduslik telemagasin «Kuuuurija» on täna taas Kanal 2 ekraanil, et võtta luubi alla Eesti elu varjatud pool. Tänases saates räägib oma loo naine, kes kaotas tööõnnetuses näpud.

Ligi 13 aastat mitteametlikult Abja-Paluoja puidutsehhis töötanud 49-aastane Anneli kaotas seal töö käigus halumasinale vasaku käe sõrmed. Kuna naise ja tööandja vahel ei olnud ühtegi lepingut, jäi ta ilma igasugusest hüvitisest ning tööandja sealjuures endal süüd ei näe.

«Kuuuurija» Katrin Lustiga.
«Kuuuurija» Katrin Lustiga. Foto: Kanal 2

Vahetult pärast traagilist õnnetust viis naise haiglasse just tema ülemus, kes soovitas muuseas õnnetuse kohta valetada. «Kui EMOsse sõitsime, siis ta ütles, et ütlegi niimoodi, et see õnnetus juhtus kodus kreissaega,» räägib Anneli. Kuigi naine esitaski arstidele versiooni, mida ülemus oli temalt palunud, siis haiglas tema juttu siiski uskuma ei jäädud. «Kirurg ütles kohe, et see ei saa kreissaega lõigatud olla,» lisab Anneli.

Traagilist lugu uurib tänane «Kuuuurija» kell 20.00 Kanal 2s.
Traagilist lugu uurib tänane «Kuuuurija» kell 20.00 Kanal 2s. Foto: Kanal 2

Naise sõnul on ta aastate jooksul püüdnud tööandjaga jutu peale saada, et too ta kasvõi poole koormusega tööle vormistaks. Sellest on aga tööandja keeldunud. «Ta ütles, et ta ei saa mind tööle võtta, sest ta peab minu pealt makse maksma,» räägib naine. Nüüd on Anneli jäetud justkui saatuse hoolde, sest on kaotanud oma tervise ja ilma jäänud kõikidest hüvedest.

Traagilist lugu uurib tänane «Kuuuurija» kell 20 Kanal 2s.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles