401 000 EUROT Haus galerii kevadoksjonil käis Konrad Mägi maali pärast tihe rebimine (1)

Triin Roos
, Elu24 reporter-toimetaja
Copy
Konrad Mägi tööde näitus. Foto on illustreeriv.
Konrad Mägi tööde näitus. Foto on illustreeriv. Foto: Postimees

6. ja 7. mail toimuvad Haus galerii kevadised kunstioksjonid, kus müüakse klassikalisi kunstiteoseid. Laupäeva õhtul alanud oksjoni alguses osteti Konrad Mägi maal 401 000 euroga. «Konrad Mägi on hindade osas olnud juhtfiguur,» tõdeb galerii eestvedaja Piia Ausman.

6. mai õhtul toimub Tallinnas Haus galeriis kunstiklassika kevadoksjon. Huvilised saavad oksjonil osaleda ka veebi teel. Oksjonil läheb müüki peaaegu 70 tööd. Konkursil osalevad ka välismaalased, vahepeal toimub summade tutvustamine ka inglise keeles.

Oksjonil müüdi Konrad Mägi maal «Maastik» 401 000 euroga. Mägi maali pärast käis tihe rebimine kahe huvilise vahel ja võitis isik, kes on peidus numbri 11 taga.

Maal müüdi 401 000 euroga.
Maal müüdi 401 000 euroga. Foto: Ekraanitõmmis.

Galerii eestvedaja Piia Ausman ütleb, et tegu on Haus galerii ajaloo kõige kallima alghinnaga – 156 000. «Konrad Mägi on hindade osas olnud juhtfiguur,» tõdeb galerist.

«Kui räägime Konrad Mägist, siis eelkõige räägime autorist, kes on viimasel ajal leidnud kahepoolset tähelepanu: nii ostjate tähelepanu kui ka suuremat publitseeritust laiemalt,» ütleb Ausman. Näiteks on praegu Norras Lillehammeri kunstimuuseumis väljas Konrad Mägi näitus.

156 000 EUROT 〉 Haus galerii oksjonil tuleb pakkumisele rekordilise alghinnaga Konrad Mägi maal

Konrad Vilhelm Mägi oli eesti maalikunstnik ja pedagoog, ta sündis 1878. aastal Hellenurmes ja suri 1925. aastal Tartus. 

Aprilli alguses püstitas Konrad Mäe kunstiteos Eesti oksjoniajaloo kõige kallima maali rekordi, kui Allee galerii kevadoksjonil osteti tema «Capri motiiv» 473 000 euro eest.

Tagasi üles