Asteroid Pandora sümboolika toob välja, kas ja kus meie elus võib avaneda salapärane võlulaegas ning mida see kaasa toob.
Asteroid Pandora (asteroidi number 55) avastas 10. septembril 1858. aastal USA astronoom George Mary Searle. Tegu on ühe suurema asteroidiga – selle läbimõõt ulatub 66,7 kilomeetrini. Pandora on ere ning tiirleb asteroidivöös, mis jääb Marsi ja Jupiteri vahele. Pandoral kulub Päikesele ringi peale tegemiseks 4,58 aastat.
Huvitav on teada, et asteroidile andis nime selle observatooriumi asutaja lesknaine. Samal ajal oli naine tõsises tülis ühe teise observatooriumis töötava astronoomiga, mis viis selleni, et too astronoom visati sealt füüsiliselt välja. Kui ta kuulis, et naine oli nimetanud vastleitud asteroidi Pandoraks, nentis ta, kuivõrd sobilik nimi see on. Seega juba Pandora nimetamise ajal toimus tema ümber küllaldaselt draamat.
Milline on aga Pandora tähendus astroloogias? Selleks tuleb kõigepealt meenutada nime mütoloogilist tausta.
Pandora mütoloogiline taust
Kui Prometheus oli jumalatelt tule varastanud, vihastus peajumal Zeus sedavõrd, et ta käskis luua naise, kes tooks inimkonnale suurt kannatust, ja nii loodigi Pandora. See viletsus oli jumalatelt röövitud tule hind. Erinevad jumalad ja jumalannad kinkisid Pandorale kõikvõimalikke ihaldusväärseid omadusi – ta oli kaunis, väljapeetud, andekas, tark ja palju muudki.
Seejärel käskis Zeus Hermesel Pandora alla maapeale viia ning kinkida ta Prometheuse vennale Epimetheusele (Prometheus tähendab ettenägelikkust ning Epimetheus tagantjärele tarkust).
Pandorale anti kaasa ka suletud laegas, mida keelati mistahes olukorras ja põhjusel avada. Olles teel maapeale, sosistas trikitaja Hermes aga Pandorale kõrva ning lisas tema paljude annete hulka veel ammendamatu uudishimu.