P, 3.12.2023

BLOGI ⟩ Kroonimistseremoonia lõppes oodatust teisiti! Kuningas Charles III kroonimine langes halli udu alla

Facebook
Comments
Britain's King Charles and Queen Camilla stand on the Buckingham Palace balcony following their coronation ceremony in London, Britain May 6, 2023. REUTERS/Matthew Childs
Britain's King Charles and Queen Camilla stand on the Buckingham Palace balcony following their coronation ceremony in London, Britain May 6, 2023. REUTERS/Matthew Childs Foto: MATTHEW CHILDS

Miljonid inimesed üle Suurbritannia valmistuvad 6. mail toimuvaks kuningas Charles III ja ta abikaasa Camilla kroonimiseks. Jälgi sündmusi Elu24 otseblogi vahendusel. 

Kroonimistseremoonia algab kohaliku aja järgi laupäeval kell 11.00 (Eestis on siis kell 13.00) ja kestab BBC andmetel umbes tunni. Charles III ja Camilla sõidavad selleks Buckinghami paleest Westminster Abbeysse. Nad asuvad kohaliku aja järgi teele kell 10.20 (Eestis on siis aeg 12.20).

Charles ja Camilla viiakse Westminsterisse 2012. aastal valminud tõllaga, millega kuninganna Elizabeth II sõitis oma 60 aasta troonijuubelil. Kuninganna kasutas seda tõlda viimati 2022. aasta suvel, kui möödus ta troonil olemisest 70 aastat. Tõld on seest nüüdisaegne, selles on isegi konditsioneer.

Märksõnad

Tagasi üles