GALERII ⟩ Eile õhtul esietendus Alexela kontserdimajas «Mamma Mia!»

Elu24
Copy

Legendaarne muusikal «Mamma Mia!» on vaid sel nädalal maailmaturnee käigus Tallinnas ja jõuab Alexela kontserdimajas lavale kokku ainult kaheksa korda. Eile toimus pidulikult muusikali esietendus.

«Mamma Mia!» on Judy Craymeri geniaalne nägemus, kuidas jutustada ABBA ajatute ja maagiliste laulude abil naljakas ja päikeseline lugu emast, tütrest ja kolmest võimalikust isast. Muusikali tegevus toimub idüllilisel Kreeka saarel. ««Mamma Mia!» on tõeliselt südantsoojendav lugu ja mul on hea meel jagada rõõmu ABBA muusikast ja nii vanade fännide kui ka uue publikuga,» ütles Judy Craymer.

West Endist alguse saanud etendus «Mamma Mia!» on tänaseks võtnud ülemaailmse fenomeni mõõtmed. Praeguseks on seda näinud üle 65 miljoni inimese 50 lavastuses ja 16 keeles. 2011. aastal sai sellest esimene lääne muusikal, mida Hiina Rahvavabariigis mandariini keeles lavastati.

«Mamma Mia!» muusikal on Broadway ajaloo kaheksas pikim sõu: seal mängiti seda rekordilised 14 aastat. Samanimeline film jõudis kinodesse 2008. aastal ning sellest sai kiirelt kõigi aegade suurim kassahitt muusikaližanris. Kümme aastat hiljem jõudis kinoekraanidele järg «Mamma Mia! Siit me tuleme taas» ja sellest sai oma kategoorias jälle aegade edukaim teos.

«Mamma Mia!» muusika ja sõnad on kirjutanud Benny Andersson ja Björn Ulvaeus, muusikali stsenarist on Catherine Johnson, lavastaja Phyllida Lloyd ja koreograaf Anthony Van Laast. Lavastuse kujundas Mark Thompson, valguskujunduse autor on Howard Harrison ja helikujundajad Andrew Bruce ja Bobby Aitken. Muusikaline juht ja arranžeerija on Martin Koch. «Mamma Mia!» rahvusvahelise turnee produtsendid on Judy Craymer, Richard East ja Björn Ulvaeus, produktsioon valmis Littlestari, Universali ja NGMi koostöös.

«Mamma Mia!» tuleb Tallinnas Alexela kontserdimajas 2.–7. maini lavale kokku ainult kaheksa korda. Piletiinfo leiab Piletilevi müügipunktidest ja veebipoest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles