Kristiina jalutas seal enda sõnul oma kallima ja tema sugulastega, kellest üks tegi pildi. «Tol hetkel, kui seal viibisime, oli minu mõttes vaid tähtsa momendi jäädvustamine.»
Noor naine lisab, et tema teada on mitmeid memoriaali juures tehtud pilte postitatud eri sotsiaalmeedia platvormidele. «Minu silmis ei olnud see mitte kuidagi lugupidamatu tegu, sest see on tähenduslik jäädvustus. Asukoht on imetlusväärse ajalooga ning lummav. Inimesed, kellel pole oma eluga midagi muud peale hakata, kui igat pisidetaili kritiseerida või kommenteerida, peaks iseendalt küsima, et kes tegelikult minu arvamust küsis.»
2021. aastal alustas politsei menetlust seoses auto tarbeks korraldatud fotosessiooniga kommunismiohvrite memoriaali mälestuskoridoris. BMWga sõideti mälestuskoridori, kus on jäädvustatud üle 22 000 Nõukogude terrori tagajärjel hukkunud Eesti inimese nime. Politsei alustas juhtunu kohta menetlust karistusseadustiku paragrahvi 262 alusel, mis käsitleb avaliku korra rikkumist.
Aasta varem tekitas poleemikat see, kui skandaalne tšellist Silvia Ilves jagas ühismeedias videolõiku, kus keerutas kleiti Tallinnas Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali kõrval.
Memoriaali juures pildistajaid on varem kritiseerinud koomik Mattias Naan. «Defineerikski nüüd nii ära, et kõik need inimesed, kes on teinud Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali ees/keskel/vahel fotoshuudi, on ametlikult maunid,» säutsus naljamees.
Pirita tee ääres asuval nimememoriaalil on kirjas üle 22 000 inimese nime, kelle kommunistlik režiim alates 1940. aastast õigusvastaselt mõrvas või kes vangistatuna või küüditatuna surid.