L, 3.06.2023

GALERII ⟩ HÕFF avati Väinämöise õnnistusel

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
Facebook Twitter
Comments 1

Soome laulik-targa Väinämöise õnnistusel avati eile õhtul puupüsti täis saali ees Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival. HÕFFi punane vaip tõi kohale eriskummalisi külalisi. Vaata galeriid!

Festivali avafilmi «Sampo» üks peategelasi tervitas külalisi Haapsalu kultuurikeskuse veripunasel vaibal, sealhulgas Eve Kivi, kes selles 1959. aastal ekraanidele jõudnud ja nüüdseks restaureeritud muinasjutufilmis kaasa tegi – sellest tuli tema esimene rahvusvaheline filmiroll.

Tänutäheks sai peagi 85. sünnipäeva tähistav näitlejanna erilise kingituse – spetsiaalselt talle kootud Haapsalu salli, mida kaunistab HÕFFi õudus- ja fantaasiamustrite konkursi võitnud muster.

Ühtlasi läks avamisel enampakkumisele tõeline rariteet – «Sampo» originaalplakat koos Kivi autogrammiga, mille hind kerkis 400 euroni. Enampakkumine juhatas sisse laupäeval toimuva filmiesemete oksjoni, mille tulu läheb Ukraina päästjatele.

Esinesid ansambel Winny Puhh ja Haapsalu linna algkooli mudilaskoor, kes esitasid koos laulu «Rambo».

Festivali avasõnad ütlesid Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja HÕFFi juht Helmut Jänes.

Kokku jõuab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil ekraanile ligemale 30 pikka õudus-, fantaasia- ja põnevusfilmi ning hulk lühifilme, mille seast valitakse välja ka Euroopa parima fantaasiafilmi konkursi nominent. Festivali võitjad kuulutatakse välja pühapäeva õhtul.

Festivali fookuses on Lõuna-Korea režissööri Kim Ki-duki varasem looming ja puunukk Pinocchiost inspireeritud punk-filmid.

Väliskülalistest esitlevad oma filme «Koduomanike» autor hispaanlane Pablo Aragüés, «Mõtliku» autor leedukas Jonas Trukanas ja kasseti «Viini prügi: Murderkino lühifilmid» autor ameeriklane Scott Clifford Evans.

Lisaks filmidele saab vaadata Urmas Eero Liivi etendus-loengut «Djatlovi surmamatka mõistatuse jälil», osaleda taskuhäälingu «Tumedad tunnid» avalikul kuuldemängusalvestusel ja kuulata HÕFFi õuduslugude konkursi võidutöid ning loengut ««Kalevala» kui õnne ja õuduste allikas», mis vaatleb Soome rahvuseepost läbi rupsikooper-õudusfilmi vaatenurga.

Ukraina toetuseks toimub oksjon, kus müüakse filmidega seotud eksklusiivseid esemeid, mille on annetanud Eesti ja välismaa filmitegijad ja -stuudiod. Oksjoni tulu läheb Ukraina päästjatele.

Kummardusena Haapsalule linastuvad kõigi suure saali 12 filmi ees ringvaadetest «Nõukogude Eesti» pärit kroonikapalad, kus on jäädvustatud Haapsalu elu aastatel 1953-1972. Samuti on kõik suure saali filmid varustatud eestikeelsete subtiitritega.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 18. korda ja seda korraldavad Pimedate Ööde filmifestival ja Haapsalu kultuurikeskus. Festivali esitlevad Haapsalu linn ja Elisa.

Vaata festivali kava siit.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles