VIDEO ⟩ Curly Strings andis nublu ja Estonian Voicesega välja uue versiooni loost «Üle ilma»

Elu24
Copy
Curly Strings
Curly Strings Foto: Mia Tohver

Curly Stringsi miljoneid kuulamisi kogunud menupala «Üle ilma» sai bändi kümnenda sünnipäeva tuules uue versiooni, milles teevad kaasa ka nublu ja Estonian Voices. Värsket arranžeeringut saadab sünnipäevahõnguline video, kus lõbu, naer ja pidu kulmineeruvad kõige paremas võtmes.

Kümme aastat tagasi võitis Curly Strings lokkide sähvides eestlaste südamed albumiga «Üle ilma», millelt pärinevad armastatud lood nagu «Kauges külas», «Maailm heliseb», «Kättemaks» ja muidugi ka albumi nimilugu, mis on nüüd bändi juubeliaasta tähistamiseks värske kuue saanud.

«Meie esimene album «Üle ilma» oli vaieldamatult Curly Stringsi lennu sabatäheks, kuna sealt pärinevad palad, mille järgi pea iga eestlane meid täna tunneb. Lugu «Üle ilma» on Curlyde kroonikas aga eriline seetõttu, et see on meie kõige esimene omaloominguline laul. Palast sai ka omamoodi prohvetlugu, kuna alates sellest olemegi bändiga üle ilma vuhisenud,» sõnas bändiliige Taavet Niller.

25. augustil tähistab Curly Strings kümnendat tegutsemisaastat suure sünnipäevakontserdiga Eesti Vabaõhumuuseumis, kus teevad kaasa ka nublu ja Estonian Voices. Üheskoos antigi loole «Üle ilma» uus hingamine, kus keelpillide vahel mänglevad nüüd kelmikalt ka räpiread ja helikihtidele lisab mahlakust vokaalsekstett.

«Lugudele, eriti nendele, mis oma originaalversioonis on inimeste südametes nii tugevalt oma koha leidnud, on uue kuue andmine alati keeruline ülesanne. See omakorda aga esitab ka põneva väljakutse, kuidas arranžeerida originaali nii, et juurdeloodu päriselt palale väärtust juurde annaks. Põnev perkussiooniline uuendus ning sümbioos nublu ja Estonian Voicesega täitis selle ülesande kenasti,» rääkis bändi kitarrist Peeter Priks.

Curly Stringsi suur sünnipäevakontsert «Üle ilma 10!» toimub 25. augustil Eesti Vabaõhumuuseumis. Kontserdil saavad kõlama nii Curly Stringsi vanemad hitid, uuemad palad kui ka põnev loomesümbioos külalisesinejate nublu ja Estonian Voicesega. Lisaks on avatud kohvikud ja avastamisrõõmu pakub Curly Stringsi näitus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles