OTSIME SÕIDUKI JUHTI Politsei poolt tagaotsitav 24-aastane Helar võis maanteel hääletada

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
Copy
Kadunud Helari
Kadunud Helari Foto: SA Kadunud

Eelmise aasta 14. detsembril, kolmapäeva hilisõhtul kella 22 paiku jäi Suure-Jaani linnas teadmata kadunuks 24-aastane Helar. Uue info kohaselt võis mees Suure-Jaani–Vändra maanteel hääletada ning nüüd palutakse sõiduki juhil või kaasreisijal, kelle autoga mees liikuda võis, endast märku anda. Helar on politsei tagaotsitav, meest kahtlustatakse pussitamises.

SA Kadunud jagas nädalavahetusel Facebookis, et eksisteerib võimalus, et 14.12 hilisõhtuses lumetuisus jalgsi ja sokkides Suure-Jaani–Vändra maanteele teelõigule välja jõudnud Helar võis sealt edasi liikuda teda peale võtnud sõidukiga.

«Palume KINDLASTI fotol oleva noormehe – kes oli sokkides, sama sviitriga, Tommy Hilfiger kirjaga ees, mis on näidatud fotol ning kes võis olla verine – enda sõiduki peale võtnud juhil või sõidukis olnud kaasreisijal võtta ühendust SA Kadunud 24/7 infotelefonil 6616 776.»

Vihje andja anonüümsus on soovi korral tagatud.

Helari lähedased pöördusid tema otsimise palvega SA Kadunud poole esimest korda 27. detsembril, kuid kadunuks jäi ta möödunud aasta 14. detsembril Suure-Jaani linnas. Lähedaste hinnangul võib Helari elu olla ohtu sattunud. Samuti kahtlustatakse meest kadumise päeval noore naise pussitamises.

«Tulenevalt Helari kadumisega kaasnevatest asjaoludest, sealhulgas politseipoolsest uurimisest ja lume taandumisest, alustasime OPEROGi Viljandimaa piirkonna otsingugrupiga otsingutegevuste ettevalmistamist ja teostamist maastikul, alates viimasest teada olevast Helari liikumise punktist Suure-Jaani linnast väljapoole,» kirjutatakse SA Kadunud Facebooki lehel.

Tunnistajate sõnul lahkus Helari jalgsi 14. detsembril kella 22 ajal Viljandi maakonnas Suure-Jaani linnas Välja tänaval asuvast elukohast ilma jalatsite ja talviste üleriieteta, hüpates alla teise korruse aknast. Koju tagasi noormees ei ole jõudnud ja sellest ajast ei ole tema lähedased ega tuttavad temaga kontakti saanud. Kõik isiklikud asjad jättis noormees koju.

«Helari lähedastel on suur mure noormehe elu ja tervise pärast. Tulenevalt sellest võib tema lähedaste hinnangul Helari elu olla otseselt ohtu sattunud,» seisab postituses.

24-aastase Helari tunnusmärgid:

  • pikkus 180 cm;
  • kõhn kehaehitus;
  • tumepruunid juuksed;
  • seljas tumesinist värvi sviiter, ees kiri «Tommy Hilfiger»;
  • jalas sokid.

Kui teate midagi Helari praegusest asukohast, siis andke sellest viivitamatult teada SA Kadunud 24/7 avatud infotelefonile 661 6776.

24-aastane Helari on kolmapäeva õhtust alates jäljetult kadunud.
24-aastane Helari on kolmapäeva õhtust alates jäljetult kadunud. Foto: Politsei/töödeldud Foto

Lisaks on Helari politsei tagaotsitav. «Politsei palub kaasabi selgitamaks 24-aastase Helari asukohta, keda kahtlustatakse raske isikuvastase kuriteo toimepanemises,» kirjutas Postimees eelmise aasta detsembris. Meest kahtlustatakse Suure-Jaanis noore naise pussitamises.

Sakala andmetel kahtlustab politsei Helarit selles, et ta ründas oma elukaaslast noaga ning lõi teda korduvalt. 23-aastasel naisel õnnestus ülirasketest vigastustest hoolimata pääseda naabrite juurde ning abi kutsuda. Mees põgenes ning politsei pole teda seni tabanud.

Prokurör Marja-Liina Talimaa seletusel toimetas sündmuskohale saabunud kiirabi naise haiglasse ja politsei hakkas koguma tõendeid, et tuvastada sündmuskohalt põgenenud kahtlustatavat.

Kannatanu sai raskelt viga ning viidi Tartu ülikooli kliinikumi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles