«Ma pean teid kurvastama, minu majal pole selleks sobivaid aknaid,» vastasin talle.
Tegelane ei jätnud jonni ning seletas, et neil on lahendused lisaks industriaalpindadele ka kodumajapidamistele ning nende testimine huvitab neid kõige rohkem.
Ma selgitasin talle veel kord, et ei taha näha oma majas ühtegi aknapesurobotit.
«Miks on teie suhtumine nõnda vaenulik?» küsiti minu käest nõutult.
Hea lugeja! Te ei pea mitte midagi ei kirja teel ega telefonitsi kellelegi seletama hakkama või põhjendama hakkama. Manipulaatorid tekitavadki olukordi, mille puhul nad eeldavad, et hakkame teatud viisil käituma, kuna sotsiaalsed normid eeldavad seda. Näiteks me ei tee «Poksi põhikooli» otsekohe võõramaalasele, kes tuleb meile Tartu bussijaamas vastu ning küsib teed Balti Kaitsekolledžisse. Asi pole selles, et ta võib vastu lüüa, vaid selles, et hästikasvatatud inimene lihtsalt nii ei tee.
Telefonimüügi puhul, eriti aga internetis, suheldes igasuguste vodounidega, unustage oma hea kasvatus. Või siis ka lõpuni mitte, kuid kehtestage ennast ja seadke piirid. Sest vaevalt, et te kaitsekolledžisse minevale tegelasele annaksite viissada eurot, sest tema kott on Lufthansa streigi tõttu Frankfurti jäänud.
Mul oli selge, et telefonimüüjaga tuleb sisse lülitada järgmine käik.
«Vaadake, olen olnud teiega väga viisakas. Aga ma võin praegu kõne ära ka lõpetada.»
Ja oleksin võinudki, sest keegi polnud mind takistamas ning isegi telefonimüüa ei saanud seda kuidagi takistada. Ta mõistis olukorda ning katkestas kõne solvunud toonil ise. Solvumine oli siiski asjatu, robotid meeldivad mulle ning ma ei kasutanud meie vestluse jooksul ühtegi roppust.
Võtame jutu kokku. Kui miski tundub kahtlane, siis pigem usaldage kõhutunnet. Kui miski tundub liiga ilus, siis usaldage kõhutunnet. Kui keegi on väga tüütu ning tahab kogu aeg midagi, siis usaldage kõhutunnet. Elu on liialt lühike ja teil on liialt vähe raha, et seda jagada nende Somaalia piraatidega, kes on otsustanud mõnusa tubase töö kasuks, isegi ja eriti siis, kui nad kasutavad roboteid.