Iga kahe aasta tagant need kaks asteroidi ühinevad, et näidata midagi sügavama üksolemise, hingesuguluse, terviklikkuse ja armastuse kohta. Loe lähemalt, mida see maagiline Vana-Egiptuse lugu meile edastab.
Seekord tutvume asteroidide paariga Isis (42) ja Osiris (1923), mis on saanud nime Vana-Egiptuse mütoloogia järgi.
Asteroide on meie päikesüsteemis väga palju ja need moodustavad peene puru planeetide vahel. Kui aga mõni selline kosmiline liivaterake satub sünnikaardis prominentsele positsioonile, võib see inimese kohta uue tahu avada ning tema elupilti oluliselt peenhäälestada.
Asteroid Isise läbimõõduks on 100,2 km ja selle avastas 1856. aastal inglise astronoom N. R. Pogson, kellel oli ka astronoomist tütar nimega Isis. Asteroid Isisel kulub Päikesele ringi peale tegemiseks 3,82 aastat.
Asteroidi koostisse kuulub väga palju oliviini ehk teise nimega peridooti, mida asteroididevöös leidub üldiselt haruldaselt vähe. Seda rohelist karva mineraali seostatakse aga külluse, armastuse, rõõmu, spirituaalsuse, eluenergia ja noorusega. Roheline on ka südamekeskuse värv.
Asteroid Osiris on aga palju väiksem - selle läbimõõduks on vaid 13 km. Taevakeha avastasid ja nimetasid hollandi astronoomidest paar Ingrid ja Cornelis Johannes Van Heuten. Osiris teeb tiiru ümber Päikese 3 aasta ja 10 kuuga.
Umbes iga 2 aasta tagant satuvad Isis ja Osiris täpsesse ühendusse, kuid püsivad suurema osa ajast teineteisele niikuinii üsna lähedal.
Isise ja Osirise mütoloogia
Isis (egiptuse versioonis Aset või Eset) on üks iidse Egiptuse kõige olulisemaid jumalannasid. Tema nimi on kreekapärane vorm Vana-Egiptuse sõnast, mis tähistas trooni.
Isise kultus levis üle kogu Rooma impeeriumi ning teda jumaldati alates Inglismaast kuni Afganistanini. Ka tänapäeval hoitakse tema nime maausuliste seas endiselt au sees. Temas nähti maagilist tervendajat, kes suutis oma armastusega haiged terveks teha ja kadunukesed Maa peale tagasi tuua. Emana oli ta aga kõigile naistele eeskujuks.