K, 29.03.2023

HOLLYWOOD SAI TÜNGA ⟩ Tõsielul põhineva filmi «kangelane» valetas oma valede kohta

Getter Trumsi
, tegevtoimetaja
Tõsielul põhineva filmi «kangelane» valetas oma valede kohta
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kaader filmist «Püüa mind kinni kui suudad», kus näitleja Leonardo DiCaprio mängib Frank Abagnale juuniorit.
Kaader filmist «Püüa mind kinni kui suudad», kus näitleja Leonardo DiCaprio mängib Frank Abagnale juuniorit. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i videost

2000ndate alguses nägi ilmavalgust film, mille suureks tõmbenumbriks oli see, et linateose sisu põhineb tõsielul. Filmi «kangelane» on noor kelm, kes teenis pettustega üle kahe miljoni dollari. Aastate jooksul on selgunud, et pettuste valed on omakorda valed.

2002. aastal esilinastunud «Catch Me If You Can» ehk «Püüa mind kinni, kui suudad» oli populaarne nii kriitikute kui kinokülastajate seas. «Tõestisündinud lugu Frank Abagnale juuniorist, kes enne oma 19. sünnipäeva pettis välja miljoneid,» kirjeldati lühitutvustuses filmi, vahendab IMDb andmebaas.

Filmis tegid kaasa Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Amy Adams jpt, režissööritoolis istus Stephen Spielberg. «Püüa mind kinni, kui suudad» oli nomineeritud mitmele auhinnale, sealhulgas kahele Oscarile. Walken võitis oma meeskõrvalosa eest BAFTA ja DiCaprio nomineeriti Kuldgloobusele.

Märksõnad
Tagasi üles