T, 28.03.2023

TERVISE PARADIISIST ÕUDUSEKS ⟩ Pärnu veekeskuses basseini lükatud 27-aastane mees suri haiglas

Merilyn Närep
, päevatoimetaja
Pärnu veekeskuses basseini lükatud 27-aastane mees suri haiglas
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 6
Tervise Paradiis
Tervise Paradiis Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

11. märtsil tõugati Pärnu veekeskuses basseini 27-aastane mees. Sellest hetkest alates, kui lähedased aru said, et mees ise pinnale ei tõuse, kulus üle viie minuti selleni, kui valveinstruktor ta basseinist välja tõi. Kahjuks ei suutnud arstid tema elu päästa.

27-aastane noormees toimetati Pärnu Tervise Paradiisi veekeskusest otse Pärnu haiglasse, kust ta saadeti pühapäeval hingamisaparaadi all Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Kahjuks ei suutnud arstid tema elu päästa ning teisipäeval ta suri. Seda kinnitab meile noormehe lähedane pereliige.

Mees lükati sügavasse vette, kuid pinnale enam ei tulnud

«Jah, Tervise Paradiisi veekeskuses juhtus laupäeva pärastlõunal veeõnnetus, kus täiskasvanud mees vajas elustamist,» kinnitas Elu24-le esmaspäeval Tervis Spaa Grupi juhatuse liige Jaan Ratnik.

Ratnik kirjeldas, et meesterahva kaaslanna lükkas ta kohe peale veekeskuse basseinide ja atraktsioonide alale jõudmist hüppebasseini neli meetrit sügavasse vette. «See bassein on esmajoones ettenähtud hüppeplatvormidelt hüpete sooritamiseks ja külje pealt sinna hüppamine ja inimese sisse lükkamine on keelatud,» märkis Ratnik. Selle infoga mitmekeelne silt on juhtunu kohast mõned meetrid eemal seina peal nähtavas kohas.

Vette kukkumise järel vajus meesterahvas kohe vee alla ja ise ta pinnale ei suutnud tõusta. Mehe kaaslased seisid Ratniku sõnul mõnda aega basseini ääre peal rahulikult vesteldes edasi, natuke hiljem sisenesid nad ka ise hüppebasseini.

Tervise Paradiisi nelja meetri sügavune hüppebassein.
Tervise Paradiisi nelja meetri sügavune hüppebassein. Foto: Tervise Paradiisi koduleht

Üle viie minuti vee all

«Nad ujusid mõnda aega vee alla vajunud kaaslase kohal ja ilmselt ei saanud aru, kas kaaslane teeb neile nalja või on päriselt hädas. Selleks ajaks, kui kaaslased hakkasid tegema käeviipe laadseid liigutusi hüppebasseini läheduses viibinud veekeskuse valveinstruktorile, olid paraku kulunud juba mõned minutid,» tõdes juhatuse liige.

Pärast inimese põrandale asetamist basseini kõrval asus valveinstruktor (ja ka mõned kliendid) osutama esmaabi: kõigepealt pandi inimene küljele, saadi vesi välja, siis tehti südamemassaaži jne.

«Kõige selle toimumise ajal kutsus vahetuses olnud kolmas veekeskuse valveinstruktor välja kiirabi, kes jõudis kannatanu juurde vähem kui 15 minutit peale kannatanu vette lükkamise hetke, ning kiirabi võttis tema elustamise/stabiliseerimise tegevuse üle,» rääkis Ratnik. «Kannatanust meesterahvaga kaasas olnud seltskond (sh teda vette lükanud naisterahvas) lahkus kohe veekeskusest ja nende kontakte meil teada saada ei õnnestunud.»

Ratnik aga kinnitas, et kui kiirabi kannatanu nende juurest ära viis, siis ta hingas. «Edasise käekäigu kohta puuduvad meil andmed ja meil ei ole seaduslikku alust neid andmeid ka kuskilt küsida (inimeste terviseandmeid meile ei väljastata),» lisas ta.

Loe pikemalt SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles