ENNE JA PÄRAST Lasnamäe ühetoalisest korterist sai tuhande euro eest ihaldusväärne üüripesa

Annaliisa Köss
, reporter-toimetaja
Copy
«Kodud rahaks» korter enne ja pärast värskenduskuuri.
«Kodud rahaks» korter enne ja pärast värskenduskuuri. Foto: «Kodud rahaks» / Kanal 2 / Elu24 kollaaž

Kodukujundussaade «Kodud rahaks» eesotsas sisekujundusvõluri Merlin Miidoga tegi taas imet, muutes päevi näinud kauni merevaatega korteri tõeliselt ihaldusväärseks üürikoduks.

Väike, kuid lummavalt kauni merevaatega kodu Tallinnas kesklinna ja Lasnamäe piiril oli jäänud pidama aega, kui maja alles ehitati. Saatejuht Keili Sükijainen ja sisustusentusiast Merlin Miido märkasid korteris paljutki, mis kindlasti enne üürnike leidmist korda tuli ajada. Kui maakler Maris Tämmo pakutud esialgne üürihind tundus kõrge, siis selgus, et korteril on potentsiaali hinnas veelgi kõrgemale sihtida.

Korteris, millest mitmed pere naised on alustanud oma täiskasvanuelu ja kus on kõige tihedamal ajal elanud koos isegi kolm neiut, ei olnud pea 20 aasta jooksul isegi peeglit, millest võiks end täies pikkuses imetleda. Kuigi siseviimistlus oli aastate eest küll kvaliteetselt tehtud, siis üleni oranžide seinte tänapäeva toomine, köögikappide lihvimine ja toonimine ning kõigi efektsete detailide loomine nõudis pingutust kogu perelt.

Uue ilme saanud korterisse sisse astumise emotsioone on aga keeruline sõnadega kirjeldada.

Vaata galeriist, milline oli korter enne ja milline näeb see välja pärast värskenduskuuri:

Saates «Kodud rahaks» tõttavad saatejuht Keili Sükijainen ja sisustusentusiast Merlin Miido appi korteriomanikele, kelle üürikorterid alles ootavad oma tähetundi. Et ajale jalgu jäänud või hoopis olematu disainiga korteritest üllatavalt kenad kodud saaks, on kõige olulisem leida üles kõige kavalamad ja soodsamad nipid.

Uuel hooajal saavad oma korteris sisustusmöllu teha kümme korteriomanikku igast Eesti nurgast. Tuhande euro ja Merlini ideedepagasi kasutamiseks on neil aega kaks nädalat, et avaldada lõpptulemusega muljet nii Keilile kui kohalikku turgu hästi tundvale kinnisvaraeksperdile. Sest vaid nii saab rahuliku südamega panna üles üürikuulutuse, milles pole häbi üürnikult õiglast hinda küsida ja tänu üüritulule oma järgmisi unistusi täitma hakata.

«Kodud rahaks» on Kanal 2 eetris kolmapäeviti kl 20.

Tagasi üles