Harjumaa mees küsib: miks politsei mu autot tasuta ei teisaldanud?

Triin Roos
, Elu24 reporter-toimetaja
Copy
Auto teisaldamine. Foto on illustreeriv.
Auto teisaldamine. Foto on illustreeriv. Foto: Urmas Luik

Toimetuse poole pöördus Harjumaal Riisiperes elav mees, kelle auto politsei teisaldas. «Politseil oli valida tasulise ja tasuta teisaldamise variandi vahel. Miks nad tasulise valisid?» ei suuda ta mõista.

Aimar võttis ühendust Elu24 toimetusega ja ütles, et politsei korraldas tema auto ära viimise Riisiperest. «Politsei teisaldas mu Volkswagen Combi Riisiperest 28. veebruaril. Politseil oli valida, kas auto ära viimine on tasuline hinnaga 130 eurot või tasuta ehk siis 0 euroga viiakse sõiduk ära. Politsei valis 130-eurose variandi. Miks nad sellise valiku tegid?» soovib Aimar teada.

Aimar ei ole oma autot veel kätte saanud. «Auto asub Rahumäe teel asuvas parklas Tallinnas. Et ma selle kätte saaksin, peaksin maksma 130 eurot,» ütleb mees.

Politseiauto. Foto on illustratiivne.
Politseiauto. Foto on illustratiivne. Foto: Sander Ilvest

Politsei selgitab  

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja Annika Maksimov ütleb, et tasuta teisaldatakse auto näiteks ohu ennetamiseks või liiklustakistuse eemaldamiseks, kui juht seda ise teha ei saa. «Näiteks siis, kui juht on sattunud mitte omal süül avariisse ja kiirabi ta sündmuskohalt haiglasse toimetab. Sellisel juhul ei pea juht auto teisaldamise eest tasuma,» avaldab Maksimov.

Aimari auto teisaldamise põhjust ei saa politsei avaldada, tuginedes isikuandmete kaitse seadusele. «Küll aga saan öelda, et tasuta teisaldamise variant tema puhul kindlasti kõne alla tulla ei saanud,» tõdeb Maksimov. Ka Aimar ise ei soovi avaldada põhjust, miks tuli politseil tema auto teisaldada.

Sõiduki valvega hoiukohta või politseiasutusse toimetamise ning seal hoidmise ja valvamise kulude määrad ning kulude hüvitamise korra on kehtestanud valitsus vastava määrusega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles