N, 5.10.2023

NÄDALAPROGNOOS ⟩ Aasta romantilisim ja realistlikem päev saabuvad koos: midagi olulist on küpsemas

Margit Korbe
, astroloog
Facebook
Comments
Foto: Erakogu

Sellised on kollektiivsed planetaarsed mõjud, mis saadavad meid kuupäevadel 13.–19. veebruar 2023. Loe lähemalt, mida nädal toob.

Sel nädalal viibime kuutsükli päris viimases faasis, mis tähendab, et energiatase hakkab langema ja tähelepanu sissepoole koonduma. Uus kuuloomine algab tuleval esmaspäeval, nii et kuni selle ajani võivad keha ja meel kogeda üha enam väsimust.

Nüüd on oluline viimastel nädalatel alustatud protsessid lõpule viia või jõuda neis mingi konkreetse tasandi ja arusaamiseni, mille pealt uuel nädalal uue hooga edasi minna. Märksõnaks on «kokkuvõtted».

Nädala teevad eriliseks kaks järjestikust olulist ühendust taevakehade vahel: Veenuse-Neptuuni ja Päikese-Saturni kohtumine. Esimene neist tõstab meie ideaalid ja unistused uuele tasandile, teine aga annab kogemuse piiride ja struktuuriga, mis on edasise ehitamiseks vajalikud. Võime viimaks selgelt tajuda ja näha, mida oma unistuste teostamiseks tegema peab.

Siin on väga tähenduslik küpsemise koht. Mõlemad seisud leiavad aset korra aastas ning tähistavad aega, kui midagi olulist nende planeetide temaatikas läheb paika või isegi teostub.

Planeediseisud nädalapäevadel

Allpool on toodud taevaseisude toimumise täpsed päevad, kuid nende mõju võib olla tuntav ka päev või paar enne ja pärast vastavalt igaühe individuaalsele tundlikkusele ja seisudele.

Teisipäeval viibib Lilith opositsioonis Merkuuriga, mis lisab suhtlemisse ja mõtlemisse toorust, metsikust ja julgust. See annab suurema vajaduse end väga ehedalt väljendada, kuid tulemuseks võib olla tõrjutus või hukkamõist, kuna teised ei suuda seda vastu võtta. Ometi on siin tugev tung n-ö inetuid tõdesid paljastada, tabuteemadega tegeleda ja ühiskondlikke norme murda.

Kolmapäeval jõuab Veenus ühendusse Neptuuniga – see on üks kõige romantilisem kombinatsioon, mis üldse võimalik. Nimelt on Neptuun Veenuse kõrgem oktaav ehk kõrgem väljendus ning kui need kaks kohtuvad, võib juhtuda imesid. Juhuslikult satub see seis seekord ka sõbrapäeva lähedusse!

Tuleb mõista, et siin sünnib võimalus kohtuda oma südame ja hinge kõige suuremate igatsustega. See ei pea toimuma materiaalsel tasandil (kuigi võib), kuna võib väljenduda ka lihtsalt tunnete, unistuste, visioonide ja südame avanemise kaudu. Ent pole ilmselt üllatus, et sellises seisundis võib tõsiselt ära armuda, kui vastav juhus peaks tekkima. 

Mistahes hingesoov või -igatsus nüüd ka ei ärka, tuleks lubada endal seda kogeda, kuid võtta arvesse, et tegu on eeterliku energiaga, mis võib pärast selle seisu möödumist haihtuda. Selle aspekti sügavam eesmärk on inimeste südameid avada ja kõrgemale sagedusele häälestada. Pärast tuleb iseseisvalt edasi minna.

Neljapäeval jõuab aga Päike ühendusse Saturniga ning samal ajal viibib Merkuur kvadraadis kuusõlmedega. Nüüd toimub oluline reaalsusega silmitsi seismise hetk, mis võimaldab kõiki olukordi selgelt näha. Siin on mingisugune oluline küpsemine, mis aitab oma elu senisest realistlikumalt tajuda ja annab suurema soovi vastutust võtta. Mõnel juhul võib see tähendada, et eelnev unistus puruneb ja osutub illusiooniks – kui nii, siis on siin väga väärtuslik õppetund.

Aga samuti võib saada nüüd selgeks, mida oma unistuse realiseerimiseks päriselt teha on vaja. Isegi, kui teekond on pikk, annab see seis pühendumist ja vastupidavust. Võib-olla tundub, et edasiminek on raske ja koormav, kuid praegu testitaksegi, kas oled piisavalt küps, et oma unistus päriselt teostada ja vastu võtta.

Lisaks on taustal seis, mis viitab mentaalsele valikule. On kaks teed: kas lähed mugavustsooni ja mõtled samamoodi nagu juba palju kordi varem (see pikendab teekonda) või valid oma vaimset hoiakut muuta ja liigud edasi, isegi kui pead selleks teadmatusse sukelduma ja tundmatuid maid kompama.

Ööl vastu laupäeva jõuab Merkuur sekstiili Jupiteriga, lisades lootust, optimismi ja helgeid mõtteid. Ilmselt juba reedeõhtused vestlused saavad selle seisu mõju tunda – see on hea aeg sotsiaalseks eluks ning tulevikuplaanide tegemiseks.

Pühapäeval viibib Veenus sekstiilis Pluutoga, parandades kõiki suhteid. See seis lisab tunnetele sügavust ja kvaliteeti. Eriti soodne on see mõistagi lähisuhetes, rikastades ning vürtsitades intiimelu. Pluuto koorib Veenuselt võltsid kihid maha, kuni jõuab armastuseplaneedi kuuma väreleva tuumani. Ent sama ergastav mõju on sellel ka loometööle ja kõigele naudingulisele.

Siit saad teada huvitavaid asju Kuu tühikäigu kohta!

Kuu on tühikäigul

Teisipäeval 01.51–03.31

Neljapäeval 03.05–07.00

Laupäeval 06.17–07.35

Nendel aegadel tasub vältida olulisi algatusi ja otsuseid, kui just eesmärk pole midagi tühistada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles