P, 3.12.2023

Britt Samoson kandideerib Väikese Nõela auhinnale

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Britt Samoson
Britt Samoson Foto: Jelena Rudi

Tänavu ei astu Eesti parima moedisaineri auhinna Kuldnõela nominentide looming publiku ette moelava tuledevihus ega sihvakate modellide seljas, vaid hoopis näitusel disaini- ja arhitektuurigaleriis Tallinnas. Sealsamas kuulutatakse 16. märtsil välja ka moekunstnik, kes 14. Kuldnõela enda pihku saab.

Üles astuvad ka noorte moeloojate auhinna Väikese Nõela nominendid.

Britt Samosoni kollektsioon paistab silma uuenduslike lõikelahendustega. Naise jaoks oli seekord olulisim märksõna minimalismi tagasitulek. «Puhaste värvide kooslused ja selged vormid, mis mõjutasid palju ka Square Cut kollektsiooni loomist. Kollektsiooni maailmast sügavamalt rääkides oli minu jaoks seekord oluline kujund ruut kui piirav ja ahistav raam. Seda toetasid ka lateksdetailid ning õrn bondage touch. Raamidest läbi minek ning läbi selle muutumine väljendus ka kollektsiooni viimases kleidis, mis toodi lavale suurel ruudukujulisel raamil ning see haakus modelliga alles laval kui too raamist läbi astus. Kollektsiooni slogan oli «All you go through - becomes you»
Hetkel tegelen endiselt Flat Cut 3D projekti edasiarendamisega ning arendan tooteid selle projekti kokkuvõtliku kollektsiooni Final Cut jaoks,» tutvustas Samoson.

Kuldnõela ankeedile vastas ta järgmiselt:

Stiletto või suss? Suss
Siid või samet? Siid
London või Pariis? New York
Päike või kuu? Kuu
Kuld või hõbe? Kuld

Tallinna Kaubamaja loovjuht Kristina Herodes usub, et kui moekunsti saavutusi mõõta ainult ideede originaalsuse skaalas, võiks tänaste moenoorte hulgas ilma pikema jututa Briti ära kroonida.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles