ÜLIKÕVA! ⟩ Mart Sanderi filmi «Kuues saladus»​​ näeb kogu Põhja-Ameerika

Elu24
Copy
Mart Sanderi mängufilm «Kuues saladus».
Mart Sanderi mängufilm «Kuues saladus». Foto: Erakogu

Mart Sanderi mängufilm «Kuues saladus» on jõudnud USA ja Kanada juhtivatele VOD platvormidele nagu Vudu, Hulu ja Amazon Prime. Kokku on see tänaseks 19 erineval platvormil, osta võib ka filmi DVD ja Bluray.

Filmi levitab USA firma Gravitas, mis tegeleb sõltumatute filmide ja Euroopa kinoga. Kahe aasta eest kandideeris Gravitase esindatav film «Mole Agent» parima dokumentaalfilmi Oscarile. «Kuuendat saladust» esitleb Gravitas ka järgmisel nädalal algaval Berliini Filmiturul. Õuduskomöödia «Kuues saladus» esilinastus eelmise aasta Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalil HÕFF, kus võitis publikupreemia.

Kokku on film võitnud üheksa auhinda erinevatelt žanrifilmide festivalidelt; lisaks on nominatsioone saanud filmi muusika, montaaž ning naispeaosaline Triin Lellep. Rahvusvaheline kriitika on filmi nimetanud vaimukaks kummarduseks Agatha Christiele ning Ameerika kuldajastu õudusfilmide stiilseks paroodiaks. Mart Sander on «Kuuenda saladuse» läbimurde üle rõõmus, kuid ütleb, et teda huvitavad rohkem tulevased kui juba valmis tööd. Praegu valmistab ta ette oma suurimat rahvusvahelist projekti - oma noorteromaani «Kaarnakuld» ekraniseeringut.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles