K, 29.03.2023

Bedwetters alustas Eesti Laulu finaali jaoks valimiskampaaniaga: altkäemaks ei ole ok. See on super!

Merilyn Närep
, päevatoimetaja
Bedwetters alustas Eesti Laulu finaali jaoks valimiskampaaniaga: altkäemaks ei ole ok. See on super!
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Sel laupäeval toimub Eesti Laul 2023 suur finaal, kus muuhulgas astub üles kollektiiv Bedwetters. Selleks, et finaalis hääli koguda, alustasid poisid huvitavat valimiskampaaniat.

«Mõtlesime poistega mingi üleskutse postitada, et rahvas ikka meid valiks, kuid täielik kirjanikublokk tuli peale,» kirjutab ansambel oma ühismeedia kanalil. «Vaatasime siis, et terve linn on täis ilusaid värvilisi plakateid, mis kutsuvad valima. Nende plakatite eest on palju raha makstud, järelikult nad peavad toimima.»

Ansambli sõnul on artistidel ikka kombeks teineteist natukene kopeerida ning Bedwetters ei ole selles suhtes mingi erand. «Ammutasime inspiratsiooni vabariigi parimatelt rahvakunstnikelt ja toome teie ette Bedwettersi Eesti Laulu kampaania. Vali Bedwetters, sest vahet ei ole.»

Valimisplakatite postituse asukohaks on märgitud riigikogu ning esindatud on mitmete erakondade värvides loosungid. Põhiloosungiks on märgitud «Vali Bedwetters, sest vahet ei ole».

Reformierakonna värvides on kasutatud justkui valimislubadust: «Gaasi hind on liiga kõrge? Laske peeru, vaesed!»

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna värvides hüütakse välja: «Homode koht olgu ainult Eurovisioonil!»

Keskerakonna rohelise värviga öeldakse: «Altkäemaks ei ole ok. See on super! Tooge raha või hääli, suva!»

Sotsiaaldemokraatide punase värviga pannakse rõhku rahale: «Võtame rikastelt, anname iseendale. Teised võivad Lätis õlle järel käia.»

Viimaseks valiti Isamaa erakond: «Me ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes meid valiks. Aga ikka oleme pildis.»

Eesti Laulu finaalist kujuneb 11. veebruaril suur muusikapidu, sest lisaks 12 finalistile astuvad külalisartistidena publiku ette paljud säravad kodumaised muusikud.

«Eesti Laulu finaal toob ühte õhtusse kokku täiesti uue muusika ja juba tuntud hitid, alles tuntust koguvad artistid ja suure kogemustepagasiga muusikud. Tähistame muusikat selle kõige paremas mõttes,» sõnab Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula. Ta lisab, et aasta tähtsaim muusikasündmus pakub elamuse igale maitsele ja võimalusel tasub finaalkontserdile kohale tulla.

Finaalkontserdil on oodata mitmeid üllatusi, sest kokku saavad värsked kooslused ja uue kõla saab mitu tuntud lugu. Kummarduse möödunud aasta võiduloole «Hope» teeb ansambel Zetod, kes annab STEFANi laulule nüüd oma tõlgenduse nii muusikas kui ka sõnades.

Eesti Laulu lavale astub taas ka STEFAN ise, kes esitleb finaalis oma värskeimat muusikat. Uhiuue singliga astub esimest korda kontsertpubliku ette ka Karl-Erik Taukar koos bändiga.

Täiesti uue kõla saab Eesti Laulu finaalis Inese kunagine menulugu «Iseendale». Laval liitub lauljatariga duo Púr Múdd, kelle repertuaaris leiab mitmeid silmapaistvaid koostööprojekte.

Meeldejäävat esitust on oodata ka juba aastakümneid lavalaudadel karjääri teinud muusikutelt. 30-aastast tegevust tähistav 2 Quick Start paneb finaalis elama oma hittlood ja erilist vaatemängu on oodata Rein Rannapilt.

11. veebruaril Tondiraba jäähallis toimuvas Eesti Laul 2023 finaalis läheb võitu püüdma 12 lugu. Finaalis osalevad Meelik, INGER, Janek, ELYSA, m els, Bedwetters, Andreas, ALIKA, Anett x Fredi, OLLIE, MIA ja SISSI.

Märksõnad
Tagasi üles