N, 30.11.2023

Nõia-Ints: prokurör paneks mu viieks aastaks istuma!

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nõia-Intsul unelmate töö ja kaunis naine Krista
Nõia-Intsul unelmate töö ja kaunis naine Krista Foto: Viktor Burkivski

Meie armastatud Nõia-Ints arreteeriti naistepäeva hommikul 9:30 Tallinna reisisadamas. Mees rikkus maalt lahkumise keeldu eeluurimise ajal. Indrek Leiburit süüdistatakse nimelt väljapressimises ja kahtlustatakse kelmuses, mis leidsid aset möödunud aasta suvel. Politsei toimetas staarnõia sadamast otse kohtusse.

Esimene kohtuistung Indrek Leiburi üle leiab aset 13. märtsil ja kurikael kardab, et prokurör võib nõuda talle halvimal juhul viit aastat.

Elu24 sai Nõia-Intsult täna hommikul kõne otse Tallinna vanglast. Nördinud mees kinnitas, et talle tehakse räigelt ülekohut.

Põhja ringkonnaprokuratuur on esitanud 34-aastasele Indrek Leiburile, 28-aastasele Eskole ja 26-aastasele Marttile süüdistuse seoses mullu 28. märtsi õhtul Tallinnas toimunud väljapressimisega.

Süüdistuse järgi meelitas Indrek ühe noormehe sülearvutite ostmise ettekäändel Esko sõiduautosse. Seejärel lukustas Esko auto uksed ja peksis koos Marttiga kannatanut.

Indrek aga võttis samal ajal kannatanult kaks sülearvutit ja andis need hiljem Eskole. Pärast arvutite äravõtmist jätkasid Esko ja Martti kannatanult raha ja asjade väljapressimist ning vabastasid ta alles tund aega hiljem.

Süüdistuse andmeil seisnes Indrek Leiburi osa kuriteos selles, et ta meelitas kannatanu autosse, osales väljapressimises, viibis löömise juures ja võttis ära asjad ning andis need kaasosalisele üle, kuid varalist kasu ta ei saanu.

Mifa sa kõige selle peale kostad Ints?

Mina pole kellegile kere peale andnud. Istusin autos oma toonase tüdruku Kristaga. Olin autos täiesti juhuslikult. Mina seda poissi, kelle mu sõbrad autosse meelitasid, ei ähvardanud ega peksnud.

Aga miks sa siiski vahele ei astunud, kuritegu ei takistanud?

Ega ma politsei ei ole! Ütlesin küll poistele, et mis te jamate, aga mul kästi vait olla.

Kas sul oli veel tingimisi karistus peal?

Oli jah, viimane kuu kahest ja poolest aastast. Selles ongi jama. Prokurör võib mind nüüd halvimal juhul viieks aastaks trellide taha panna.

Sinu kaasosalised, Esko ja Martti tunnistasid end süüdi ja nõustusid kokkuleppemenetlusega ja on nüüd vabad. Sina end süüdi ei tunnistanud?

Ei tunnistanud. Mida ma tunnistan, kui ma mitte milleski süüdi ei ole! Isegi kannatanu ei räägi minu vastu ühtegi sõna. Ta süüdistab ainult Eskot ja Mattit, minu vastu pole tal midagi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles