Video: aafriklane jäljendab suu ja sõrmede abil saksofonihelisid

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nigeerias elav 25-aastane Timitope Oresanwo loodab tulevikus saada sama kuulsaks kui ameeriklasest saksofonist John Coltrane.

Kuid ilma saksofonita, sest Oresanwo teeb saksofonihelisid suu ja käte abil, edastab Reuters.«Jumal andis mulle sellise oskuse. Ühel päeval avastasin, et suudan saksofonilaadseid helisid kuuldavale tuua,» selgitas noor muusik.Timitope Oresanwo sõnul kuulis ta lapsi suuga ebatavalisi helisid tekitamas ja sai sellest inspiratsiooni.Ta hakkas harjutama ja nüüdseks on saavutanud professionaalse taseme. Ta on nõutud muusik Laogose ööklubides, pidudel ja pulmades.«Ma ei mängi tavaliselt oma palu, vaid ikka neid, mida rahvas juba teab ja tunneb. Enam jaolt popplugusid,» lisas aafriklane.Esinemise eest saadava rahaga finantseerib ta äriõpinguid ülikoolis ning loodab muusika tegemiseks leida sponsori.Kuid teda on juba tähele pandud. Üks muusikaprodutsent aitab tal ta esimest plaati salvestada ning see album peaks Nigeerias varsti müügile jõudma.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles