N, 23.03.2023

«Vanamees hüppas ette ja lükkas oma telefoni mulle näkku.» Kliendi provokatsiooni ohvriks langenud turvamees võitis kohtus

Merilyn Närep
, päevatoimetaja
«Vanamees hüppas ette ja lükkas oma telefoni mulle näkku.» Kliendi provokatsiooni ohvriks langenud turvamees võitis kohtus
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Peter-Christian Kivistik ja Jüri Puhang.
Peter-Christian Kivistik ja Jüri Puhang. Foto: Elu24 kollaaž

Tööpostil provokatsiooni ning hiljem avaliku laimu ohvriks langenud turvamees võitis kohtus. «Turvamehed ei ole teie süljetopsid ja enda viha väljaelamiseks,» rääkis endine Tallinna Solarise keskuse turvatöötaja Peter-Christian Kivistik oktoobris «Kuuuurija» saates.

30. jaanuaril tuli Harju maakohtust otsus, millega mõisteti õigeks Peter-Christian Kivistik, kes langes tööpostil provokatsiooni ohvriks. Kohus mõistis süüdistatavalt Jüri Puhangult välja mittevaralise kahju hüvitise 1000 eurot ning varalise kahju hüvitise 627 eurot. Lisaks peab Puhang tasuma menetluskulud.

Hagiavalduse kohaselt oli Kivistiku ja Puhangu vahel Tallinnas Solarise keskuses 27. septembril 2021 kella 9.58 paiku vahejuhtum. Kivistik täitis oma tavapäraseid tööülesandeid, kuni ühel hetkel pöördus tema poole Puhang, kes turvameest filmis ja ta liikumist takistas.

Märksõnad
Tagasi üles