PERSOON «Põhimõtteliselt on mu nimi trükiviga.» m els räägib muusikuks kujunemisest ja kaks aastat riiulis oodanud Eesti Laulu võistlusloost

Kristiina Reimand
, reporter/toimetaja
Copy
Ehkki väiksena sai lauldud Lasteekraani mudilaskooris, jäi üks hetk Merililgi muusikatee mingiks ajaks pooleli.
Ehkki väiksena sai lauldud Lasteekraani mudilaskooris, jäi üks hetk Merililgi muusikatee mingiks ajaks pooleli. Foto: Eero Vabamägi

Enne Eesti muusikaauhindade jagamist istusime koos Merili Käsperiga maha FAAR Musicu stuudios, kus Merili, artistinimega m els, rääkis sellest, kuidas kaks aastat riiulis seisnud lugu Eesti Laulu finaali jõudis, milline oli tema elu Austraalias ning kuidas muusikuna peab lõplik enesehinnang kujunema ikka iseenda sees.

«Olin selline õe copycat (jäljendaja – toim),» meenutab Merili oma teekonda muusikani. «Ahvisin kõik tema järgi, muidugi ta oli mu iidol,» kirjeldab muusik enda 11 kuud vanemat õde. Samas tunnistab Merili, et ehkki laulmisega tegelev õde oli muusikaliselt inspiratsiooniks, tuli armastus laulmise vastu ikka enda seest. «Muidu ma poleks sellega tegelema jäänud.»

Merili vanemal õel on muusikategevus jäänud seljataha. Küll aga lauldi väiksena koos Lasteekraani mudilaskooris. «See oli see koor, mis laulis «Laulukarussellil» tausta neile, kes seal võistlesid.»

Tagasi üles