GALERII ⟩ Rotermanni kvartalis võeti jäneseaasta vastu suurejoonelise sõuga

Elu24
Copy

Pühapäeval, 22. jaanuaril kl 16 tervitati Rotermanni kvartali peaväljakul Hiina kalendri järgi saabuvat jänese aastat suurejoonelise tantsu- ja tuleshowga. Samuti avati Eesti noorte kunstnike Kristjan Klemetsa, Kertu Laanela ja Eva Reiska loodud skulptuur «Rotermanni Jänes».

«Skulptuur on valminud käsitööna ja materjaliks sai valitud metalltraat, mis võimaldab voolavalt ning peenelt kujutada jänest, kes hiina kalendri kohaselt on sel aastal vee-elemendis,» ütles teose üks autoritest Kristjan Klemets. «Hiina kultuuris sümboliseerib jänes pikaealisust, rahu ja heaolu. Yin-väega jänese aasta avab võimaluse süveneda sisemaailma ja näha pimeduses uusi avardavaid ideevälgatusi, mida järgneval yang-energias domineerival draakoni aastal maailma tuua.»

Skulptuur on 2,1 meetrit kõrge ja selle loomiseks kulus 200 meetrit metalltraati. Koos alusega kaalub skulptuur u 100 kilogrammi.

Hiina uue aasta saabumise puhul esinesid draakoni- ja lõvitantsijad, toimusid Kung Fu Föderatsiooni etteasted, Müstika tantsustuudio tantsu- ja tuleshow ning Silver Ulviku trummishow. Enne ja pärast programmi näidati fotosid Pekingi hingematvatest vaadetest ja vaatamisväärsustest.

22. jaanuaril 2023 algab Hiina kalendri järgi jänese aasta, mis kestab 9. veebruarini 2024.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles