K, 29.03.2023

KRÜPTOÄRIKAD JÄÄVAD VAHI ALLA ⟩ Kaitsja Paul Keres: see, mida Eesti kohtud on pidanud vahistamismääruseks, ei ole vahistamismäärus

Getter Trumsi
, tegevtoimetaja
Kaitsja Paul Keres: see, mida Eesti kohtud on pidanud vahistamismääruseks, ei ole vahistamismäärus
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Hiiglaslikus krüptopettuses süüdistatav Sergei Potapenko koos oma kaitsja, vandeadvokaat Paul Keresega kohtus. 17. jaanuar 2023.
Hiiglaslikus krüptopettuses süüdistatav Sergei Potapenko koos oma kaitsja, vandeadvokaat Paul Keresega kohtus. 17. jaanuar 2023. Foto: Taavi Sepp

«See, mida Eesti kohtud siin kümme aastat on pidanud vahistamismääruseks, ei ole vahistamismäärus,» rõhutab 575 miljoni dollari suuruses rahapesus kahtlustatava kaitsja Paul Keres. Vandeadvokaadi pahameel on suunatud kohtuotsustele, mille kohaselt peavad USAs krüptopettuses süüdistatavad Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko vahi alla jääma.

Sel nädalal arutleti Harju maakohtus USAs hiiglaslikus krüptopettuses kahtlustatavate Eesti ettevõtjate Ivan Turõgini ja Sergei Potapenko saatuse üle. Teisipäeval toimunud istungitel tõid ettevõtjate kaitsjad kohtus esile, et Turõgin ega Potapenko ei peaks vahi all olema.

«Mina ei näe mingit alust vahi all olemiseks,» lausus Turõgin ise, kui talle teisipäeval, 17. jaanuaril kohtus sõna anti. Prokuratuuri väitele, et Turõgin võib riigist lahkuda, vaidles ta vastu. «Esiteks tahaksin öelda, et elektroonilise valve korral ei ole võimalik lahkuda oma elukohast. Samuti ei ole olemas mul mingeid reisidokumente.»

Märksõnad
Tagasi üles