N, 1.06.2023

FOTOD ⟩ Valga lapsevanemate seas kütab kirgi lasteaias pakutav toit. «Oode on õudne! Pole täisväärtuslik!»

Triin Roos
, Elu24 reporter-toimetaja
Facebook Twitter
Comments 1
Õhtuoode Valga lasteaias.
Õhtuoode Valga lasteaias. Foto: Erakogu

Valga lasteaedades pakutav toit on taas luubi all ning tekitab vanemates rahulolematust. «Oode on õudne,» ütleb üks lapsevanem. «Pole täisväärtuslik mitmekülgne toit, nagu lasteaias võiks olla,» arvab teine vanem, lisades, et toidu eest tuleb kvaliteedi halvenemisest hoolimata maksta varasemast kõrgemat hinda. Toidupäeva hinnas jõudsid lasteaedade hoolekogud ja vallavalitsus kokkuleppele, kuid ebakindlust tekitab kindla toitlustaja puudumine. «Issand, kui segane,» ütleb lapsevanem olukorda kommenteerides.

«Me ei lahkuks elu sees oma töökohtadelt lasteaedade köökides, kui meid toetataks!» ütles Valga lasteaedades ajavahemikus 1. septembrist 2021 kuni 2. novembrini 2022 toitlustust korraldanud Gurmann OÜ juhataja Svetlana Sopi. Gurmann OÜ otsustas 2. novembrist 2022 lasteaedade toitlustamise lõpetada, kuna vald ei soostunud toidupäeva maksumust tõstma. Suure hinnatõusu tingimustes ei olnud aga toitlustusettevõttel võimalik endise summa eest lastele kvaliteetset toitu pakkuda.

Svetlana Sopi vallamaja ees plakatiga meelt avaldamas. Vald vastas, et nemad lähtuvad arvete maksmisel tähtajast ja ennetähtaegselt toitlustajale tasuda ei saa. 
Svetlana Sopi vallamaja ees plakatiga meelt avaldamas. Vald vastas, et nemad lähtuvad arvete maksmisel tähtajast ja ennetähtaegselt toitlustajale tasuda ei saa. Foto: Ekraanitõmmis videost.
Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles