Isegi siis mitte, kui too vene mehike elab Žirinovski sütitavate sõnade järgi, mille kohaselt peab vene sõdur rahulduma reaalsusega alles siis, kui saab oma saabast pesta India ookeanis.
Sportlased kui propagandistid
Tagasi spordi juurde, kus meie pallurid lohku tõmmanud Karpin, kes maailma Venemaaks peab, rahulikult ringi toimetab.
Naljakas loomulikult, kuidas muidu nii mehised ässad äkki plämmi vajusid, kui foto välja imbus. Nagu kiisupojad. Aivar Pohlak, kes jalutab tavaliselt ringi, näost peegeldumas sõna «matšo», oskas juhtunu koha pealt ainult iniseda ning midagi sõprusest pobiseda. Õige muidugi. Sõpruse üle ei saagi kohut mõista, isegi kui su sõber on lahkesti nõus toetama Putini vallutusretki naabermaadesse. Aga kas on ka sobilik esindada sel juhul Eestit?
Asi on tegelikult hoopis selles, et meie jalgpallitagujad näitasid kujukalt, kuidas sport on eelkõige propaganda. Udune vabandus kõikide jalkafännide ees stiilis «sorri, kui te ennast solvatuna tundsite» ei jäta mingit muud arusaamise võimalust.
Kui nõukogudemeelne deržavistist Karpin kõlbab sõbraks, jagatakse temaga ühte väärtusruumi. Muuseas, vabandustes polnud sõnagi sellest, et mõni fotole potsatanud jalgpallur ka oma kohtumise nõdrameelsusest aru oleks saanud. Ei. Kõigest: andke andeks, kui me teid solvasime. Sellest, et miski sportlase enda käitumises täiesti valesti läks – ei sõnagi.
Massimõrvarite spordivõistlused?
Nüüd aga edasi. Mida päevake lähemale Venemaa alustatud sõja esimesele aastapäevale, seda enam kostab sportlaste maailmaleerist sõnu, et venkud tuleks uuesti võistlema lasta, et sport pole poliitika ja spordil pole riikidevaheliste sittade suhetega mingit pistmist.