Postituse autori sõnul oli selle loo jagamise eesmärk juhtida tähelepänu Pärnu kiirabile ja meedikute suhtumisele. «Selline olukord, et kiirabitöötaja ei võta olukorda piisavalt tõsiselt, pole kindlasti esimene kord. Tean enda tutvusringkonnast mitut inimest, kelle lähedane pole saanud vajalikku abi just sellel põhjusel, et kiirabi ei võta olukorda piisava tõsidusega.»
Häirekeskuse kommunikatsiooniosakonna ekspert Gerttu Blank kinnitas, et selline sündmus on häirekeskuses registreeritud ja kiirabi on reageerinud.
«Kohapeal väidetavat patsienti ei olnud, vaid ootas üks auto, kust väljus neiu, kes osutas, kuhu suunas inimene liikus,» kommenteeris kõnealust juhtumit Pärnu haigla kommunikatsioonispetsialist Margit Suhhostavets.
Viimane siiski kinnitas, et tõepoolest ütles töötaja lause «Kui liigub, siis on korras».
«Kuid ta ei mõelnud sellega midagi halba, vaid fikseeris olukorra,» lisas ta.
Postituse kommentaariumis jagunesid inimesed kahte leeri. «Väga «pädev» suhtumine kiirabitöötaja poolt,» kirjutas üks. «Inimelu väärtus Eestis...»
«Kui kiirabi hakkama ei saa, siis nad peavad ise kutsuma politsei,» tõdes aga teine. Mitmed leidsid, et alkoholijoobes isikutega tegelemine ongi rohkem politsei rida. «Sina meesterahvana ei julge, aga naisterahvas peab julgema just seetõttu, et on kiirabitöötaja?»
Kiirabibrigaad veendus mehe koju jõudmises
Suhhostavetsi sõnul läks brigaad siiski autoga olukorda kontrollima. Jõe ääres oli neile kõnealune isik vehkides vastu tulnud. «Selgus, et tegemist oli Saaremaalt pärit noormehega, kes soovis vaid saada Lina bussipeatusesse, kuna see oli koht, kust edasi oskas oma Pärnus elava ema juurde minna. Kiirabibrigaad vaatas noormehe kohapeal üle ja midagi temaga halvasti ei olnud, peale joobes oleku, ning vaid tänu meie inimeste hoolivusele otsustati ta viia, kuhu ta soovis. Ka sealt Lina bussipeatuses väljunud noormehele järgnes brigaad, et veenduda tema turvalises kohale jõudmises. Noormees avas võtmega maja ukse ja seejärel brigaad lahkus.»