Sõjateated Ukrainast ning sajad analüüsid Putini tervisest räägivad üksteisele niivõrd vastu, et tegu oleks justkui kümne erineva sõja või kümne erineva Putiniga, kirjutab Juku-Kalle Raid. Soovunelmates leelotamine võib aga kasu asemel kahju teha.
Küllap on kõik pärast Venemaa agressiooni algust Ukrainas märganud, et tegelikkus seal erineb oluliselt pildist, mida meedias pakutakse. Õigemini – pakutav on nii vastuoluline, et tegelikkus libiseb käest. Jama on vaid selles, et tihtipeale ei saa peaaegu keegi aru, kuivõrd oluliselt erineb meediapilt reaalsusest.
Kaasaja kõige lollim anekdoot
Kogu Venemaa verise režiimi kavandatud rünnak sai ise kohe reaalsuse käest nüpeldada, kuna Punn Mutin uskus kindralite lastemuinasjuttu, millest hiljem sai anekdoot, kuidas hommikul tungivad Vene võidukad väed üle Ukraina piiri, kell 16 võetakse ukraina rahvalt vastu lilli, kell 17 pärast lõunat toimub Kiievis juba võiduparaad ning kell 20 Filipp Kirkorovi kontsert. Ütlematagi selge, kui lollakas peab olema indiviid, kes vabatahtlikult sihukest soga uskuma jääb.
Kui mõnigi kõlakaist päris tõele vastaks, oleks haigused juba eelmisel kevadel saatnud teise ilma kahe käe sõrmede jagu Putineid.
See näopeks aga, mida putinlased on Venemaal saanud, pole kaugeltki piisav, et Venemaa taanduma panna, pole piisav isegi selleks, et Euroopa erinevad välisluurete teated võiks ligilähedaseltki öelda, kui suur on Venemaa allesjäänud sõjaline võime. Kui lugeda nii meie kui lääne meediat, siis peab nentima, et avaneb üsna skisofreeniline pilt. On teateid, kuidas vene armee juba homme oma varastatud õmblusmasina kokku pakib ja tagasi kolib, on analüüse, et Venemaa pole sisuliselt üldse kahjustada saanudki.