Black Velvet 25: meie eeskujud olid Backstreet Boys ja East 17

Raadio Elmar
Copy
Black Velvet
Black Velvet Foto: Sander Ilvest

Eesti läbi aegade edukaim poistebänd Black Velvet tähistab oma 25. sünnipäeva juubelikontsertidega. See on kollektiiv, kelle megahitist «17» sai 90ndate pop-hümn. Bändi eestvedaja Sven Lõhmus rääkis tähtsast verstapostist raadio Elmar hommikuprogrammis. 

Korraldajad lubavad, et juubelikontsertidel saab kogeda mõnusas koguses nostalgiat armastatud hittide näol, aga kõlavad ka uuemad palad, nagu «Sandra», «Võidusõit». Samuti kuuleb publik meeleolukaid lugusid ja juhtumeid, millega bänd karjääri jooksul silmitsi on seisnud.

Bändi koosseisu kuuluvad Sven Lõhmus, Sulev Lõhmus ja Lauri Liiv. Lõhmus kirjeldas raadio Elmar hommikuprogrammis Black Velveti algusaegu. «Meie esimest lugu «Samet ja siid» hakkasime ette valmistama varasügisel...ja see tuli välja 1997. aasta alguses. Eestist me kellestki eeskuju ei võtnud, pigem välismaalt. Silmapiiril olid näiteks Backstreet Boys, New Kids on the Block ja East 17. Need olid bändid, kes olid tol ajal popid ja nende järgi me ka joondusime,» sõnas Lõhmus. 

«Omasugustega me Eestis rinda ei pidanud pistma - sarnaseid bände lihtsalt ei olnud meil. Pean tunnistama, et algusfaas oli siiski raske. Ka raadiotes ei tahtnud meist mitte keegi mitte midagi kuulda. Pidime end ise tõestama ja näitama,» rääkis Sven Lõhmus raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Mine saa osa bändi juubelimeeleolust! Kontserdid toimuvad allolevatel aegadel:

27.12 kl 19 - Pärnu kontserdimaja

28.12 kl 19 - Tartu, ERM, A-sissepääs

29.12 kl 19 - Viimsi Artium

Täispikk intervjuu kuulatav SIIN

Tagasi üles