Kanal 2 võtab täna kokku 2022. aasta põrutavamad sündmused

Elu24
Copy
Tõnis Sarap
Tõnis Sarap Foto: Kanal 2

Täna kell 20.30 annab Kanal 2 traditsiooniline erisaade «Unustamatu 2022» kirju ülevaate lõppeva aasta märgilistest sündmustest. Saatejuht Tõnis Sarap koos eri väljaannete ajakirjanikega toovad vaatajateni 2022. aasta selle ilus ja valus nii meil kodusel Eestimaal kui ka piiride taga.

Murrangulisel aastal on olnud peateemadeks sõda, majanduskriis, kõrged toidu- ja energiahinnad. Aasta alguses räsis Eestit koroona ja meeletu hinnatõus. Venemaa alustas sõda Ukraina vastu, mile algusest saadik on Eestisse saabunud ligi 118 000 põgenikku, kellest pea pooled on siia jäänud.

KUKU raadio peatoimetaja Madis Kimmel räägib saates, et sõjapõgenike hulk ei murra meie selgroogu vaatamata sellele, et kevadistel valimistel üritatakse see teemaks tuua. «Väljakutse on see ju ka neile olla siin. Igaüks tahab koju tagasi,» lisab Kimmel.

Madis Kimmel
Madis Kimmel Foto: Kanal 2

Reformi- ja keskerakonna võimuliitu kimbutasid mitmed kriisid. Kui aasta alguses tekitasid koalitsioonis pingeid energiatoetused, siis valitsuse ajas lõplikult lõhki peretoetuste tõstmise eelnõu, ning Eesti sai endale uue valitsuse.

Möödunud kevadel ja suvel küttis kirgi kohtuasi endise näitlejapaari Johnny Deppi ja Amber Heardi vahel. Kohtuprotsessile elasid interneti vahendusel kaasa miljonid inimesed. Kevadel sai Eestist esimene Michelini restoranigiidiga riik Balti regioonis. Augusti alguses otsustas valitsus, et punamonumendid, sealjuures Narva tank tuleb teisaldada nii kiiresti kui võimalik. Jalgpallis tuli maailmameistriks Argentiina. Suurt spordipidu varjutasid aga korruptsioonisüüdistused ning paljude tööliste hukkumine spordirajatiste ehitamisel.

Nendel ja teistel aasta tähtsamatel teemadel arutlevad ajakirjanik Elo Mõttus-Leppik, kirjanik ja ajalehe KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid, Kroonika peatoimetaja Ingrid Veidenberg ja KUKU raadio peatoimetaja Madis Kimmel.

«Unustamatu 2022» on Kanal 2 ekraanil täna kell 20.30.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles