Kui muidu tuleks veresuhkru mõõtmiseks ja insuliini süstimiseks teha päevas nõelatorkeid umbkaudu 17 korda, siis insuliinipump ja sensor vähendavad vajadust last torkida lausa 90 protsenti. Hiljuti oli aga esimene kord, kui Haron tundis, et ta ei tahaks enam selle pumbaga olla. «Ta küsis, kui kaua ta peab sellega veel käima ja ma ütlesin, et kogu aeg, siis ta oli natuke kurb,» kinnitas ema ja lisas, et Haron lootis, et äkki ta nüüd võiks sellest veidi puhata.
Isa Holger Enok kinnitas, et poja diabeedi tõttu jääb väga palju tegemata. «Reisid Aafrika kõrbesse jäävad tõenäoliselt praegu tegemata, kuna me enne ikkagi reisisime väga palju, siis nüüd pigem läheme sellistesse kohtadesse, kus me teame, et on hea meditsiinivõrgustik, et meil oleks mingi kindla aja tagant võimalus meditsiinilist abi saada,» rõhutas ta.
Samuti kinnitas isa Holger, et kõige suurem mure diabeetikust lapse vanematel on magamatus. «Kui enne diagnoosi oli Haron kolinud enda tuppa magama, siis nüüd ta magab rõõmsalt meie kõrval, sest me füüsiliselt ei ole suutelised käima toa vahet, sest sellist ööd, kui me ei kontrolliks teda, ei ole olemas,» rõhutas ta ja tõi välja, et kaks-kolm-neli korda tõusevad nad igal ööl üles. «Oleme ka terve öö üleval istunud vahetustega, viimane kord olin poole kolmeni, siis ma enam ei suutnud ja Triinu oli poole kolmest kuni hommikuni.»