R, 24.03.2023

Selleaastase Kuldmikrofoni pälvis Allan Roosileht

Merilyn Närep
, päevatoimetaja
Selleaastase Kuldmikrofoni pälvis Allan Roosileht
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Allan Roosileht
Allan Roosileht Foto: Erlend Štaub/TFW

Ringhäälingu 96. aastapäeva puhul jõudis täna korraga kolme raadiojaama kuulajateni pidulik otsesaade «Ringhääling 96», mille käigus sai oma pika raadiokarjääri eest Kuldmikrofoni auhinna Allan Roosileht.

18. detsembril möödub 96 aastat ringhäälingu algusest Eestis. Traditsiooniliselt tähistasid Eesti Ringhäälingute Liit ja Eesti Rahvusringhääling seda ühissaatega, mis jõudis tänavu Kuku raadio, Vikerraadio ja Kadi raadio kuulajateni. Saadet juhtisid Maian Kärmas Vikerraadiost ja Brent Pere Kuku raadiost, muusikat tegi Stefan.

Postimehe meediamajast eetrisse läinud saade tipnes järjekordse Kuldmikrofoni auhinna üleandmisega. Eesti Ringhäälingute Liidu tegevjuht Hanno Kindel ütles, et liidu liikmete vahel toimus hääletus ja võitjaks osutus Allan Roosileht.

Allan Roosileht töötas üle kümne aasta Raadio 2s, lüües selle jaama tegemistes kaasa juba 1993. aastast alates. Veelgi pikemalt oli ta ametis raadio Star FM hommikuprogrammi juhina.

Hariduselt on Allan Roosileht eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning korrektne keelekasutus on tema raadiokarjääri üks edu valemitest. 2017. aastal pälvis ta ka selge kõneleja tiitli.

«Ei ole kahtlust, et tegu on tõelise legendiga,» märkis Hanno Kindel. «Kohe, kui ta oma saatega Raadio 2s alustas, võis tollal kuulajauuringutes näha plahvatuslikku kasvu.»

Märksõnad
Tagasi üles