Režissöör Ergo Kuld: loomulikult on raske ja pingeline aeg, aga... (1)

Elu24
Copy
Režissöör Ergo Kuld
Režissöör Ergo Kuld Foto: Marek Metslaid

«Täpselt nagu eestlane ikka ütleb, kui tööd on palju, siis on kõik hästi. Kui tööd on keskmiselt, siis on normaalne,» räägib režissöör Ergo Kuld, kes on loonud hitt-teoseid nii kinolinale kui ka teleekraanidele.

Eesti telemaastikul üks nõutuim filmi- ja sarjarežissöör Ergo Kuld on uute projektidega pidevalt rakkes. Aasta jooksul on tema käe all välja tulnud mitmeid menukaid teleteoseid, nagu hittfilm «Soo» ning komöödiasarjad «Uus algus» ja «Naised vormis».

«Täpselt nagu eestlane ikka ütleb, kui tööd on palju, siis on kõik hästi. Kui tööd on keskmiselt, siis on normaalne. Kes teeb, see jõuab,» leiab Kuld, rääkides enda töömahust.

Praegu on režissööril aga tihe võtteperiood juba uue humoorika sarjaga «Piloot», mis räägib loo noore produtsendihakatise seiklustest Eesti telemaastikul.

Kulla sõnul tuli sarja idee Toomas Illilt, kuid mõte näidata filmis või sarjas telemaailma telgitaguseid on tal kaua peas mõlkunud. «Tegelikult on intrigeeriv näha, kuidas inimesed väljaspool kaamerasilma käituda võiksid. Ja kuidas võivad asjad viltu minna, kui minna julge hooga peale ilma reaalse arusaamise ja turutunnetuseta,» nendib režissöör.

Kuldne koostöö

Projekti kaasati kohe stsenaristina ka Kait Kall, kellega koos on Ergo Kuld mitu edukat teleseriaali loonud. Kahe mehe kuldne koostöö sai alguse juba aastaid tagasi. «Meie esimene kokkupuude oli miljon aastat tagasi Tuuli Roosma saates «Saladused». Peale seda mängis Kait mul «Naabriplikas» ning «Rometis ja Julias», nii et näitleja-režissööri rollides oleme palju koos olnud. Ühel hetkel hakkas ta ka kirjutama stsenaristina ja nii see on nüüd läinud,» meenutab Ergo Kuld.

Režissöör Ergo Kuld
Režissöör Ergo Kuld Foto: Robert Lang

Sarjas «Piloot» on peaosades noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu ning tuntud tegijad Ago Anderson ja Karin Rask.

Seriaalis astuvad üles ka mitmed Eesti tähed, nagu Kaire Vilgats, Märt Pius, Vello Vaher

«Osatäitjate valik tuleb ikka kuidagi intuitsiooni alusel, ega ei oskagi öelda, kuidas need niimoodi kujunevad. Tundub, et universum saadab õiged inimesed,» räägib režissöör ja lisab, et ise ta ei tulnudki selle peale, et tema pikaaegne parem käsi võtetel Olev Sten Erik Jõgi võiks ka sarjas peaosa mängida.

Tagasilöögid võtetel

Seriaali võtted pole aga sootuks nii ladusalt läinud kui planeeritud. Sügisele omaselt on võtteplaani löönud segamini näitlejate ja võttemeeskonna haigestumised, mis on toonud omakorda palju tagasilööke ja võttepäevade ümber liigutamist.

Lisaks on ette tulnud väga viimase hetke osatäitjaid. Näiteks päev enne võttepäeva sai Jan Uuspõld režissöörilt kõne palvega tulla eksprompt saatesse üürileandjat mängima, millega näitleja oli rõõmuga nõus. «Ergo on nii kena inimene ja hea sõber, et kui saan, siis võin teised asjad ära jätta ja appi tulla,» rääkis Uuspõld spontaansest sarjas osalemisest.

Pingelised ajad

Kuigi suure töömahu juures pole puhkuseks eriti aega, leiab Kuld hetki jalutamiseks ja teleka ees pikutamiseks, et kiirest tempost veidi taastuda. «Muidugi on praegu pöörane aeg. Aga kui asjad on ette valmistatud ja liiguvad ladusalt, siis pole see protsess nii väga keeruline. Loomulikult on pinged ja loomulikult on raske, aga saab hakkama,» sõnab režissöör, kuid lisab ka, et tegelikult on ju tore hea seltskonnaga koos käia ja luua vaatajale midagi põnevat.

Ergo Kuld
Ergo Kuld Foto: Remo Tõnismäe

Kodumaise sarja «Piloot» esimesed osad on juba nähtavad Elisa Huubi striimingteenusest 8. detsembrist.

Tagasi üles