L, 4.02.2023

MÄRKIMISVÄÄRNE ⟩ «Apteeker Melchior» valiti maineka USA filmifestivali nimekirja

Elu24
«Apteeker Melchior» valiti maineka USA filmifestivali nimekirja
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Põnevik «Apteeker Melchior».
Põnevik «Apteeker Melchior». Foto: Robert Lang

Keskaegne krimipõnevik «Apteeker Melchior» valiti Palm Springsi rahvusvahelise filmifestivali nimekirja – üritus kuulub Põhja-Ameerika kolme kõige olulisema filmifestivali hulka.

Palm Springsi rahvusvaheline filmifestival on üks Põhja-Ameerika suurem ja mainekam filmifestival, mille programm toob kohale suuri staare ning hulgaliselt kinokülastajaid. Festival on Põhja-Ameerika kolme tähtsaima hulgas, pälvib ohtralt meedia tähelepanu ning sinna saamine on ka Eesti filmitegijatele märkimisväärne saavutus.

Palm Springsi filmifestival toimub Californias Palm Springsis tuleval aastal 34. korda ning leiab aset 5.–16.01.2023. Režissöör Elmo Nüganeni mängufilmidest on Palm Springsis varem linastunud ka ajalooline sõjadraama «1944».

«Apteeker Melchiori» linastused toimuvad programmis «World Cinema Now»:

  • 7.01.2023 kell 14.00 Mary Pickford Theatre'is,
  • 11.01.2023 kell 18.45 Regal Palm Springsis,
  • 13.01.2023 kell 20.00 Camelot Theatre'is.

Eestis, USAs, Jaapanis, Indoneesias, Saksamaal, Argentinas, Aserbaidžaanis ja Soomes linastunud «Apteeker Melchior» esilinastub detsembris ka Indias Chennai filmifestivalil.

Nüüd 20. korda toimuv Chennai filmifestival on pühendunud sellele, et tuua Chennai vaatajateni parim rahvusvaheline ja kohalik filmitoodang.

Novembris esilinastusid filmid Apteeker Melchiorist kolmes riigis – Saksamaal, Argentiinas ja Aserbaidžaanis –, millele lisaks nägi rahvusvaheline publik filme Tallinnas toimunud Pimedate Ööde filmifestivalil. Oktoobris esilinastus triloogia esimene film «Apteeker Melchior» Indoneesias, Jaapanis ja USAs.

«Apteeker Melchior»
«Apteeker Melchior» Foto: Robert Lang

Töö «Apteeker Melchiori» rahvusvahelise turundamisega jätkub. Filmiõiguste müügiga tegeleb rahvusvaheline müügiagent Global Screen. Samuti on sõlmitud leping voogedastusplatvormiga Amazon, mis valmistab triloogia kolme osa põhjal järgmisel aastal miniseriaali saksakeelsetele turgudele.

Indrek Hargla romaanidel põhinev Apteeker Melchiori saaga on olnud tänavu Eestis tõeline hitt, mis toonud kinodesse üle 200 000 inimese. Esimest filmi käis kinos vaatamas 130 000 inimest ja nüüd kogub film vaatajaid Telia ja Elisa VOD platvormidel. Teine osa on suuremate kinode kavades üle Eesti ja tänaseks on seda vaatamas käinud üle 85 000 inimese. Triloogia kolmas film «Apteeker Melchior. Timuka tütar» jõuab Eesti kinodesse 2023. aasta aprillis.

«Apteeker Melchiori» triloogia põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud «Apteeker Melchiori» romaanidel. Stsenaristid Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme põimisid filmide stsenaariumeis raamatutest tuntud tegelased ja sündmused täiesti uute ja põnevate, filmi jaoks loodud keerdkäikudega.

Märksõnad
Tagasi üles