«Selline vaatepilt avanes õhtul kell kaheksa Elvas Kesk 1 asuva Konsumi kõrval asuvas turuplatsi pargis,» ütleb Daily, jagades videot Elva Facebooki grupis.
«Mu poeg nägi seitsme paiku skatepargis teda. Ausalt öeldes enne ei uskunud,» ütleb Anna-Liisa. «Paar nädalat tagasi oli ta Arbimäel jalutamas,» lisab Katrin. «Jalutab ka Pikal tänaval,» märgib Helve. «Kallid inimesed, see on meie maa, see ei ole normaalne, et loomad tulevad linna. Mõtleme, mida oleme väga valesti teinud! Kurb, kui metsloomadel ei ole enam kodu metsa kujul,» arvab Kaie.
Lea aga leiab, et linnaloomad ei ole mingi haruldus. «Rebased, jänesed, isegi metskitsed on pargialadel tavalised. Täiesti normaalne. Pealegi, rebane elab seal, kus sööki on. Võsas, põldudel leiab rohkem kui metsast. Linnas on kompostihunnikud lemmikkohad,» ütleb Lea.
«Rebane ei ole linnas, vaid teie olete tema kodus,» arvab loomakaitsja ja MTÜ Loomapäästegrupp eestvedaja Heiki Valner. Mis puudutab aga ringi hulkuvate rebaste ohtlikkust, siis ütleb Valner, et koerlaste haigus on kärntõbi, mis nakkab ka inimesele. «Lisaks on rebase soolestikus parasiit, millel on fataalsed tagajärjed inimese jaoks. Palun sellega arvestada. Hügieen ja las elab. Elame ise ja laseme teistel ka elada.»
Miks metsloomad linnatänavatele kipuvad?
Metsloomad linnatänavatel on teema, mis äratab järjest enam tähelepanu. Rebased pole ainult metsadega ümbritsetud väikelinnades. Näiteks ka Suurbritannia suurlinnades leidub reinuvadereid arvukalt. Linnadesse meelitab rebaseid peamiselt toit.