«Praegu kõik mäletavad, aga mõni aasta edasi, sa enam ei mäleta.» Just selle mõttega annab Lembitu Kuuse poeg Leo edasi oma isale pühendatud mälestusraamatu tähtsust. Ka telelegendi lesk Heli Kuuse märgib, et spordivõistlustele unustamatu kõla andnud Lembitu oli palju enamat kui lihtsalt spordikommentaator.

Mälestusraamatuga käib paratamatult kaasas palju tundeid, Lembitu poja jaoks ka valu. «See raamat tõi päris palju emotsioone tagasi,» tunnistab Leo Kuuse, kelle mälestused isast kogus Ivo Parbus raamatusse sisuliselt viimasena. «Pead ikka ette mõtlema, et mida sa räägid, ja siis kisud vanu mälestusi lahti. Samas, kuna Heli seda vedas, siis me ei teadnud palju, millega teised tegelesid või mida keegi on kirjutanud.»

«Siis lugesid teiste mälestusi, mis jällegi tõmbas haavu lahti. Selles mõttes oli emotsionaalselt pikk aeg, kuid emotsionaalsem kindlasti Heli jaoks.»

Mälestusraamat «Lembitu Kuuse kuld»

Kuuskümmend seitse lugu sisaldavad lähedaste, sõprade, töökaaslaste, spordikuulsuste ja spordiga seotud inimeste mälestusi väljapaistvast spordireporterist, kellest sai legend juba eluajal.

Lugudest moodustub tervikpilt kuldaväärt mehest, kelle edastatud emotsioonid kasvatasid üles terve põlvkonna spordisõpru. Seni avaldamata elulooliste seikade ning lustakate meenutuste kõrval leiab raamatust arutlusi Eesti spordi mineviku ja oleviku üle.

Raamatu leheküljed on laaditud ehedate tunnete ning inimlikku suurust avavate mõtetega, mis veenavad aususe ja vahetu siirusega. Lembitu vääris kulda!

Ivo Parbus intervjueeris ja kirjutas teksti, toimetas Lea Arme ning kujundas Helen Puistaja.

«Lembitu Kuuse kuld» on juba praegu saadaval Apollo ja Rahva Raamatu raamatupoodides. Selle ametlik esitlus toimub 7. detsembril kell 16.00 Tallinnas Ülemiste keskuse Sportlandis.