L, 25.03.2023

Mida teha Ida-Virumaal?

Mida teha Ida-Virumaal?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp

Mäetaguse von Rosen spa- Eesti esimene täiskasvanute hotell

Mäetaguse mõisahotell von Rosen spa on disaininud Eestis uudse puhkusekogemuse, kus oleks võimalik hetkeks jätta tahaplaanile ema- ja isarolli ning nautida aega mehe ja naisena. Ka seminaride korraldajad hindavad lastevaba keskkonda.

Tehke test ja saage teada, kas see puhkus on teile - kolmapäevast laupäevani on hotelliosa, spaa ja restoran avatud vaid täiskasvanud külalistele ja pühapäevast esmaspäevani on oodatud ka pered.

Hea söök, kõrge unekvaliteet ja soe spaa annavad võimaluse nii aktiivse kui ka lõõgastava puhkuse järel tunda end lahkudes täietud akudega. Kasutage juhust soetada endale ka varajane saabumine, siis jääb spaatamise ja õhtusöögi vahele võimalus teha üks mõnus unepaus, mis tasakaalustab keha ja meele.

Väga populaarne on viiekäigulise maitsekohtunike roa tellimine, pakutakse vähendatud portsude näol korraga viis käiku, et saada läbilõige uuest a la carte menüüst, mille pani värskelt novembri alguses kokku tippkokk Joel Ostrat.

24. detsembri õhtul esineb rahvamuusikaansambel, kes esitab erinevate maade jõulumuusikat ning teeb ka mõned vahvad jõulumängud.

Aastavahetusel toimub Mäetaguse mõisahotellis traditsiooniline õhtujuhiga aastavahetuspidu, kus esinevad Untsakad, on rikkalik peolaud, avatud on kokteilibaar ning on võimalik end jäädvustada fotopeegli abil. Aastavahetuspidu välja müüdud ja soovijad lisatakse ootelehele.

Hea on teada, et Mäetaguse hotell on eeskätt lõõgastus- mitte peohotell, kuhu on oodatud täiskasvanud paarid, kes peavad lugu heast veinist ja söögist. Hotelli külastavad ka sõpruskonnad, kellele organiseeritakse vahvaid aktiivseid tegevusi majas ja ümbruskonnas.

Mäetaguse mõisahotell von Rosen spas saab tuba broneerida info@moisahotell.ee, lisainfot saab kodulehel, Instagramis ja Facebookis.

Suusapuhkus toob Karukella puhkemajja

Karukella püsikliendid nimetavad seda puhkemaja hellitlevalt Eesti parimaks alpimajaks, sest see asub Kiviõli suusamäe vahetus läheduses.

Põhjust selleks on enam kui küll - puhkemajas on viis privaatset kaheinimese tuba viie lisavoodi võimalusega ning soe kuumaveebassein ning saun lubavad nautida talve viimaste minutiteni. Tegemist on helikindla ning kontaktivaba majaga, kus pererahvaga ei kohtuta.

Eelmiste talvede kogemus on näidanud, et nädalavahetusel hindavad puhkemajas peatumise võimalust eraisikud ning nädala sees ärikliendid. Äriklientidest külalised mahutavad nädala sisse oma väiksed kahepäevased seminarid, kus esimesel poolel tehakse tööd ning teisel sõidetakse lumelauda.

Vabas õhus saab peale suusamäe pakutavate tegevuste külastada Valaste juga, kus soodsa tuule ning külmakraadidega avaneb erakordne jäise ilu vaatemäng.

Talvisel ajal on etteteatamisel avatud Purtse pruulikoda, kus lisaks muhedale õllejutule ja kohapealsele õllede degusteerimisele saab kaasa osta tehasehinnaga saunaõlut. Või katsetada Kaevandusmuusemi põgenemistoast põgenemist: kes edukalt välja pääseb, läbib kaevuri kiirkursuse koos maa-aluse rongisõidu, mehise kaevurieine ja pitsi viinaga.

Karukella puhkemaja tellib soovijaile ka transfeeri erinevate objektide vahel liikumiseks, paneb kõik teenused ühele arvele ja esitab vajadusel ka e-arvena.

Sirvige kindlasti Karukella uudiseid Instagramis ja Facebookis.

Kunstlumi paneb Kiviõli suunanõlvad kihama

Kiviõlis ootavad suusasõpru Baltikumi pikimad nõlvad

Eesti pikimate suusanõlvadega Kiviõli Seikluskeskus ootab talvekuudel külla aktiivse eluviisiga inimesi, kes juba on suusasõbrad või alles tahaksid mäesuuskade või lumelauaga tutvust teha.

Loodetavasti lubab ilmataat peagi püsivalt külmakraade ning Kiviõli tehismäe lumekahurid saavad alustada lumetootmist, et pakkuda jõuludeks külastajatele lumiseid suusanõlvasid.

Talvehooajal avatakse tehismäele rajatud suusakeskus, kus on kõik vajalik üheks korralikuks suusapuhkuseks: hooldatud suusanõlvad, parima valikuga varustuse rent, kohvik, saunad ja vägevad koolitajad.

Baltikumi pikimate nõlvadega suusakeskuses ootavad suusasõpru neli kuni 700meetrist suusanõlva ning kaks õppenõlva tõstukiga, kus saab korraga nautida nii kiirust kui ka radade laiust. Lisaks pakub palju rõõmu põnev lumepark oma erinevate hüpete ja obstaaklitega.

Seikluskeskus julgustab igas vanuses huvilisi proovima mäesuusatamist või lumelauatamist ära ning eriti hea on esimestel kordadel seda teha koos koolitajaga.

Seikluskeskusesse võib tulla käed taskus, sest kohapeal on ootamas Eesti parim ja suurim valik esmaklassiliselt hooldatud suusavarustust: mäesuusad, murdmaa-suusad ning lumelauakomplektid. Ohutu elamuse saamiseks on vajalik mäel kanda kiivrit, mida saab vajadusel ka rentida. Vanus ei ole takistuseks, õige aeg on alustada nüüd! Värsked suusauudised Kiviõli seikluskeskusest leiate hetkega Facebooki ja Instagrami vahendusel.

Unustamatu talvine puhkus Saka Mõisas

Saka mõisakompleks asub enam kui 20 meetri kõrgusel pankranniku serval, kust avaneb lõputu merevaade ja loodus on lummavalt kaunis. Selles pankranniku pärliks kutsutavas kohas leiad kõik selle, mis üheks mõnusaks talviseks puhkuseks vaja.

Saka mõis on suurepärane koht minipuhkuseks romantikutele, aga samavõrd hästi tunnevad siin ennast lastega pered ja suuremad või väiksemad seltskonnad. See on stiilne koht sündmuste korraldamiseks ja pidulike tähtpäevade tähistamiseks.

Peale restaureerimist on alates 2010. aastast külalistele avatud põlispuude varjus paiknev Saka mõisa neorenessanslik härrastemaja. See villalaadne hoone erineb oluliselt enamikest Eesti mõisatest. Hoone võis oma valgustorniga olla eeskujuks 30 aastat hiljem naabrusesse ehitatud ja enne Teist Maailmasõda Eesti Riigivanema suveresidentsina kasutatud Oru lossile. Itaalia renessansiarhitektuuri meenutavas härrastemajas on külaliste kasutuses üks ajastutruu sisustusega sviit, kolm junior sviiti ja kaheksa üksteisest erinevat mõisastiilis sisustatud tuba.

Saka mõisakompleksi kuuluvas hotellimajas on kokku 29 tuba kuhu mahub pea 60 külalist.

Lisaks majutusele on Härrastemajas üle Eesti tuntud ja hinnatud a la carte restoran, kus külaliste käsutuses on kolm võlvitud lagedega söögisaali, mis mahutavad kokku kuni 70 inimest. Väikeses saalis tunnevad ümmarguse laua taga ennast mugavalt kuni kümme inimest, see ruum sobib suurepäraselt sünnipäevapeoks, ärilõunaks või privaatseks õhtusöögiks.

Saka mõisa restoran on väga maitsvate söökide poolest teada-tuntud koht, seepärast on soovitav oma tulekust ette teatada ja restoranis laud broneerida – et sa oma seltskonnaga ikka kindlasti õhtut nautida saaksid. Menüüga saad lähemalt tutvuda SIIN.

Pidulikke lõuna- ja õhtusööke ning peolaudu on võimalik katta ka balli- ning kaminasaali – anna ainult oma soovist mõisarahvale ette teada. Ballisaal mahutab kuni 70, kaminasaal kuni 15 inimest.

Hotellimaja läänetiib peidab endas lõõgastavat spa- ja basseiniala, kus on kaheksa kehahoolitsustuba: kaks tervisekapsli ruumi, kahekohaline mullivanni ruum, üks klassikalise massaaži ja teine kehahoolitsuste tuba, ruum aroomimassaaži tegemiseks, solaarium ja soolakamber. Samuti aurusaun, leilisaun ja basseiniala mõnusate lamamistoolidega. Spa-hoolitsustega saad lähemalt tutvuda SIIN .

Meretorn asub üsna panga serval, umbes 200 m kaugusel hotellimajast. Tegemist on endise prožektoritorniga, mis kuulus piirivalvele. Praeguseks on majakas ümber ehitatud kaasaegseks ja kõigi mugavustega seminari- ning majutushooneks. Meretornis on kolm korrust, selle platvormidelt avaneb imeline vaade Soome lahele.

Tornis on kaks konverentsiruumi, ühes neist on avar terrass, kuhu on võimalik katta kohvipausi laud. Samuti on Meretornis kaks Skandinaavia stiilis tuba.

Saka on üks vähestest Eesti mõisakompleksidest, mis on tervikuna taastatud. Siin kohtuvad lummavad vaated, ürgne loodus ja iidne mõisapark, pankranniku all asuval rannaalal saad veeta lõõgastavaid hetki ning restoranis nautida suus sulavad maitseid.

Imelise talvise puhkuse saad broneerida SIIN.

Tagasi üles