«Vist pean oma ema käest telekapuldi ära võtma ja ütlema, et ärgu edasi vaadaku,» ütleb ERR-i ajakirjanik Jüri Muttika, kes transformeerus reedeses «Ringvaates» drag queen'iks.
VAHI VÄRKI ⟩ Ajakirjanik Jüri Muttika transformeerus drag queen'iks! (2)
Viiel sügisõhtul muunduvad Eesti muusika- ja teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide ja lavakunstikooli tudengid ja vilistlased drag’ideks. Nüüd oli võimalus drag queeniks kehastuda ka Jüri Muttikal.
Identideedikabaree kompab soolisuse piire, avastab identiteediterritooriumi uusi võimalikke mängumaid ning seob omavahel sooloetenduse lühivormi ja püstijalakomöödia, mis paneb publiku kogu hingest kaasa elama.
«Näitlemise võlu ongi see et sa saad olla tuhat erinevat karakterit ja tegelast,» ütleb EMTA kaasaegsete etenduskunstide professor Jüri Nael «Ringvaates».
«Sel korral see tegelaskuju, keda näitlejatudengid hakkavad kehastama, ei tule näitekirjandusest. See identiteedikabaree sünnib noorte endi vajadusest leida üles endi identiteediskaalad, mida neil enda jaoks praegusel hetkel on oluline mängida. Me tahaksime tudengitele anda võimaluse igapäevasest identiteedikuvandist, mille me oleme loonud vastavalt sellele, mida ühiskond ja keskkond meilt nõuavad ja eeldavad, välja murda ja asetada see tegelane, kes on ülemäära üle võlli, ekstravagantne, julge, siia lavakonteksti,» räägib Nael
«Laval sünnibki üks olevus, kes on selle esitajaenda seest tulev olevus, kes on seal sees olnud peidus,» ütleb projekti üks eestvedaja, professor Jüri Nael.
«Väga glamuurne tunne on,» ütleb grimmitoolis istuv Muttika.
«Drag queen on roll, mille sa võtad ja astud lavalaudadele. See ei ole seotud seksuaalsuse või sooga, see on roll mida sa teed. Samasugune roll, nagu näitleja paneb kostüümi selga ja ütleb, et ta on Hamlet,» räägib Nael.