N, 1.12.2022

VIDEOINTERVJUU ⟩ India režissöör: ma ei ole kunagi näinud Eestit, mis on vaikne ja tagasihoidlik

India režissöör: ma ei ole kunagi näinud Eestit, mis on vaikne ja tagasihoidlik
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
India režissööri Sudhanshu Saria filmi «Sanaa» maailma esilinastus. Esilinastusel oli kohal ka filmi peaosatäitja Radhika Madan.
India režissööri Sudhanshu Saria filmi «Sanaa» maailma esilinastus. Esilinastusel oli kohal ka filmi peaosatäitja Radhika Madan. Foto: Saara Mildeberg

Seitse aastat tagasi külastas India režissöör esimest korda Eestit. Seda koos oma debüütfilmiga, mis esilinastus Pimedate Ööde filmifestivalil. Tänavu tuli Sudhanshu Saria siia juba neljandat korda ning lükkas veendunult ümber levinud arvamuse, et eestlased on külm rahvas.

India režissöör Sudhanshu Saria külastas Tallinna esimest korda 2015. aastal. Tänavu oli pealinn tema sõnul veidi vaiksem kui tavaliselt. «Käin tavaliselt siis, kui toimuvad Industry päevad ja jõuluturg on avatud, mis praegu avatud ei ole. Aga see on nagu Tallinna teise külje nägemine ja minu jaoks on see tore. See on minu neljas kord, armastan Tallinna ja mulle meeldib tagasi olla,» tunnistas Saria Elu24-le.

Sel aastal esilinastub PÖFFil Saria film «Sanaa», mille keskmes on MeToo liikumine. Rääkisime Sariaga pikemalt sellest, mida tähendab Hollywoodist alguse saanud liikumisest rääkiva filmi tegemine.

Märksõnad
Tagasi üles