N, 2.02.2023

«Ühel hetkel kuulsin ootamatult enda nime...» Kas Karl-Erik Taukar solvas peol Robert Sarve?

Taukar: Eesti Ekspressis olev «tsitaat» ei pea paika
Kristiina Reimand
, reporter/toimetaja
«Ühel hetkel kuulsin ootamatult enda nime...» Kas Karl-Erik Taukar solvas peol Robert Sarve?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Karl-Erik Taukar ja Robert Sarv
Karl-Erik Taukar ja Robert Sarv Foto: Kollaaž

Kolmapäeval kirjutas Eesti Ekspress, et advokatuuri peol ütles Karl-Erik Taukar Robert Sarve kohta midagi väga kohatut. Mõlemad osalised sõnavad kui ühest suust, et tegu oli lihtsalt lõbusa naljaviskamisega. Asi aga siin ei lõppe, sest Sarv pole sugugi rahul Ekspressis ilmunud looga. «Nii ei saa, et kiusajad teevad sellist meediat, mis on täiesti arulage.»

Kolmapäeval kirjutas Eesti Ekspress, et kruiisisadamas toimus advokatuuri aastapidu, kus viibis ka endine advokaat ja praegune jurist Robert Sarv.

Väljaanne kirjutas, et oma bändiga muusikat mänginud Karl-Erik Taukar pöördus ligi 400 advokaadi poole tervitusega: «Hea, et Robert Sarve enam teie hulgas ei ole!»

Päev hiljem räägib enda versiooni juhtunust Robert Sarv

Sarv kirjutab, et pidu möödus üldiselt mõnusas meeleolus, kus sai endiste kolleegidega vestelda ja muljetada. «Nagu elus ikka, emotsionaalselt ebaintelligentsed inimesed jätsid tere ütlemata, teistega sai rääkida tulevikust ja meenutada põnevaid seiku.»

Elu24-le kommenteerib Sarv, et peol oli väga tore õhkkond ja üle väga pika aja oli advokatuuril pidu, mida inimesed nimetasid peoks. «Olime abikaasaga seal südaööni, ajasin juttu inimestega, kellega mul oli midagi ühist rääkida. Otse loomulikult inimesed, kes mind advokatuuris näha ei tahtnud või isiklikult või erialaselt ei salli, kõndisid minust viisakalt öeldes tuima näoga mööda ja püüdsid teha nägu, et mind pole olemas, aga need olid üksikud. Ülejäänud olid üllatunud, et tulin. Ütlesime tere, arutasime kaasuseid. Ühesõnaga polnud midagi eriskummalist,» kirjeldab Sarv umbes poolteist kuud tagasi toimunud ürituse meeleolu.

Ühel hetkel kuulis Sarv enda nime

«Ma olin eemal ja kuulsin ühtäkki oma nime kaugemalt. Kui läksin lähemale, siis mitmed inimesed ütlesid, et Taukar oli niimoodi öelnud. Aga vastupidi Ekspressi valeuudise spinnile oli tegelik asjade käik selline, et Taukar tuli lavale ja kõigepealt kiitis advokatuuri kui enda lemmikametiühingut. Seejärel ütles ta: «Ma saan aru, et Robert Sarve enam siin ei ole?» Mõned inimesed, kes olid temast paari meetri kaugusel lava ees väga ülevas meeleolus, hüüdsid talle: «Ta on siin!», mille peale Taukar ütles: «Ahah, ma ei näinud, aga olgu ta siis tervitatud,» ning laulis edasi,» räägib Sarv.

Hiljem tuli Taukar lavale tagasi teiseks setiks. «Siis küsis ta, ega tema kommentaar üle piiri ei läinud,» meenutab Sarv, kelle sõnul saab sellest järeldada, et Taukar ei tahtnud teda kuidagi solvata. «Publik andis mõista, et ei läinud ja pane aga järgmised head lood laivi.»

«Taukarit ma isiklikult ei tunne. Mõtlesin pulli pärast, et lähen ütlen talle pärast tsau ja lööme patsu, aga kuidagi oli nii, et abikaasa tahtis ära minna,» kommenteerib Sarv.

Sarve öeldut kinnitab Karl-Erik Taukar. «Juhtus täpselt nii, nagu Robert Sarv oma postituses kirjutab. Eesti Ekspressis olev «tsitaat» ei pea paika,» ütleb laulja.

Taukar kommenteerib ka Sarve Facebooki postituse all: «Võin kinnitada, et asi juhtus täpselt nii, nagu Robert kirjeldas. Hea pidu oli, ole jätkuvalt tervitatud!»

«Sahistage mida iganes, aga valeväiteid ei pea keegi taluma.»

«Ja siis tuli selline sahin.»

Sarv leiab, et selline kõmujutt sai meediasse lekkida vaid ühest kohast. «Seal on teatud detailid, mida saavad teada ainult teatud inimesed, kes on advokatuuriga rohkem seotud, see on praegune oletus. See inimene pidi seal peol olema. Või inimesed. Nad pidid teadma, kuidas peole registreerusin, et olin kellegi «pluss üks». Et saatsin kedagi. Ma registreerisin tõesti end üritusele nii, et Kadi Sarv (Robert Sarve abikaasa) oli see, kes pani end kirja.»

Üritusel kontrolliti nimesid ning Kadi Sarv märkis, et tema kaaslane peol on just Robert Sarv. «See info saab olla ainult advokatuuril või neil inimestel, kes selle peoga rohkem seotud olid. Ekspressi ajakirjanikke ma seal ei näinud.»

«Advokatuuri peole on oodatud advokaadid, advokaadibüroode töötajad ja nende kaaslased. Advokatuur ei kogu, ega oma teavet selle kohta, kes on peole tulnud advokaadi või advokaadibüroo töötaja kaaslane. Selleks puudub nii vajadus kui ka ressurss. Tegemist on üritusega kuhu tuleb ligi 400 inimest,» selgitab advokatuuri kantsler Leen Eenpalu. 

Eenpalu lisab, et advokatuuri üritusest on möödas varsti juba kaks kuud. «Puudub võimalus tagantjärele kindlaks teha, mida keegi ja millal täpselt ütles. Tavaliselt on meie üritustel inimesed hõivatud teineteisega suhtlemisega ja kasutavad seda võimalust maksimaalselt.»

Robert Sarv ütleb aga, et nii ta seda asja ei jäta. «Ma lähen selle teemaga lõpuni välja. Nii ei saa, et kiusajad teevad sellist meediat, mis on täiesti arulage. Sahistage mida iganes, aga valeväiteid ei pea keegi taluma.»

«Kindlasti Ekspress saab nüüd nõude. Ja kui nad selle kahju tekitamise eest raha pole nõus maksma, läheme kohtusse ja nad peavad valeväited ümber lükkama,» sõnab Sarv.

«See on nii arusaamatu piiripealne halva mulje jätmine minust. Jah, minu kohta võib negatiivseid või kriitilise sisuga uudiseid kirjutada, kindlasti. Aga kindlasti mitte valet!»

Ta lisab, et absurdne on artiklis ka see, et tema abikaasat on nimetatud seal tema elukaaslaseks, kes töötab ühes advokaadibüroos assistendina. «See on avalikult kontrollitav, et see on valeväide. Ja Taukarile on sõnad suhu pandud...»

Samuti valmistab Sarvele pettumust see, et tundub, et nüüd on ka advokatuuriga suhted siiski lörris. «Eeldasin, et meil on rahu sõlmitud ja saame kõik edasi elada, sest ma pole advokatuuri puutunud ja nende tegemisi kommenteerinud... Eeldasin sama ka nendelt, aga tundub, et see vaherahu sai nüüd läbi.»

Märksõnad
Tagasi üles