R, 3.02.2023

VIDEO ⟩ Charles III-t ja Camillat loobiti Yorki visiidil munadega

Elu24
Charles III-t ja Camillat loobiti Yorki visiidil munadega
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Charles III hetk pärast seda, kui tema pea kõrvalt lendas maha muna.
Charles III hetk pärast seda, kui tema pea kõrvalt lendas maha muna. Foto: AP/Scanpix

Kolmapäeval peeti Põhja-Inglismaal Yorki linnas kinni meeleavaldaja, kes loopis Charles III-t ja Camillat munade ja vitrioliga.

Juhtum leidis aset, kui kuningas ja tema naine sisenesid Yorki läbi Micklegate Bari keskaegse värava, kus monarhe traditsiooniliselt linna tervitatakse.

Videosalvestistel on näha mitut visatud muna, ükski neist ei tabanud aga kuninglikku paari, kes jätkas rahvahulga tervitamist. «See maa on rajatud orjade verega!» hüüdis protestija väljaande Northern Echo teatel.

Kuninga poole visatud muna, mis maandus õnneks asfaldil. 
Kuninga poole visatud muna, mis maandus õnneks asfaldil. Foto: AP/SCANPIX

Rahvahulk reageeris rünnakule, kaitstes kuninglikku paari ning tuues kuuldavale huilgeid «Häbi!», «Jumal kaitsku kuningat!» ja «Hip-hip-hurraa!». Ründaja peeti üsna kiirelt kinni.

Politsei tühjendas meeleavaldaja taskud, kust leiti ka üks muna. Politsei teatas, et 23-aastane mees peeti kinni kahtlustatuna avaliku korra rikkumises ning jäi vahi alla.

Foto: SCANPIX/AP

Blossomi tänava galerii omanik Kim Oldfield ütles, et ta seisis oma galerii ukseavas ja nautis paari saabumist, kui kuulis hõikamist ning nägi munade lendamist. «Nägin, et politsei tõttas just tõkkepuu juurde ja üritas protestijat üle ülaosa tirida. Umbes viis muna õnnestus tal visata,» sõnas Oldfield BBC-le. «Camilla võpatas veidi, kui röökimine algas, kuid politsei summutas selle väga kiiresti. Kahju, et nad selle toreda hetke ära rikkusid.»

Kuninglik paar viibib Yorkis kahepäevasel visiidil, mille käigus Charles avab York Minsteri katedraali juures oma emale pühendatud ausamba.

Märksõnad
Tagasi üles