Teisipäevases «Ringvaates» rääkis oma loo kuueaastase Johanni ema Kristi, kes on püüdnud ligikaudu kolm aastat päästa oma poega eluohtlikust haigusest. Nende võitlus vähiga ei ole olnud kerge, sest taandumise märke näidanud haigus on ikka ja jälle uuesti pead kergitama hakanud.
Väike Johann on pealtnäha terve ja elurõõmus laps, naeratades jalutab ta oma koerakese Mašaga läbi sügisvärvides pargi.
Mašaga saab ta tegelikult jalutamas ja mängimas käia üsna vähe, sest julma haiguse tõttu on tema elu võrreldes eakaaslastega teistsugune. Temal tuleb veeta suurem osa ajast hoopiski arstide seltsis.
Johannil on diagnoositud neuroblastoom ehk kasvaja, mis tekib närvirakkudest. Seda kasvajat esineb alla viie aasta vanustel lastel, sh imikutel, ühe sagedamini. Just seetõttu tulebki Johannil käia tihti haiglas vereanalüüse andmas ja ravi saamas.
Kasvaja.net kirjutab, et 2/3 kõigist neuroblastoomidest saab alguse kõhu piirkonnast, tekkides neerupealiste närvikoes. Kasvaja võib areneda ka kaela, rinna ja selja piirkonnas. Mõnikord hakkab kasvaja arenema juba enne sündi ja neil juhtudel on võimalik seda avastada enne sünnitust ultraheliuuringuga.
Enne kui Johanni haigus avastati, märkas ema, et pojal on pidevalt palavik. Ühtäkki hakkas poiss ka ühte jalga lonkama ning ultrahelis avastati, et neerupealistel on suur kasvaja. «Selgus, et väga ulatuslikult on laiali, luudes, luuüdi oli haaratud,» ütles ema.
Kohe alustati keemiaraviga ning Johannile tehti ka operatsioon. Kõigele sellele lisaks veel kiiritusravi ja luuüdi siirdamine. Ühele väikesele poisile oli see väga kurnav ning piinarikas.