T, 21.03.2023

VÕRDLE ⟩ «Nad suudavad ikka kõike kopeerida!» Hiinast võib leida Tallinna Niguliste kiriku

Elu24
«Nad suudavad ikka kõike kopeerida!» Hiinast võib leida Tallinna Niguliste kiriku
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Tallinn, 06.01.2018
Niguliste kirik Tallinnas.
FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA
Tallinn, 06.01.2018 Niguliste kirik Tallinnas. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA Foto: Mihkel Maripuu

Hiina ei ole kuulus mitte ainult oma ebatavaliste vaatamisväärsuste, vaid ka populaarsete kaubamärkide koopiate poolest. Näib, et nüüd võib Hiinast leida ka meie oma Niguliste kiriku. «Nad suudavad ikka kõike kopeerida,» naljatleb üks Facebookis.

Hiinas Dongguani linnas Songshani järve kaldal võib end korraks tunda kui Tallinna vanalinnas.

Nimelt on loodud Huawei ülikoolilinnakusse kokku 108 Euroopa-teemalist hoonet, mis on kujundatud Inglismaa, Prantsusmaa, Hispaania ja teiste riikide vaatamisväärsuste järgi. Muu hulgas on jäljendatud Luksemburgi lossipiirkonda, Oxfordi ülikoolipiirkonda ja Belgia vanalinna. Linnakust leiab ka Tallinna Niguliste kiriku torni koopia.

«Nad suudavad ikka kõike kopeerida,» naljatles üks Facebookis.

Eesti Arhitektuurikeskuse giid Oksana Jaakson sõnas venekeelsele portaalile Limon, et tegu on kentsaka olukorraga. «See on naljakas. Kui ma ei oleks teadnud, et hiinlased ehitavad Huawei ülikoolilinnakut Euroopa linnade koopiatega, oleksin seda fotot vaadates arvanud, et tegemist on nutika fotomontaažiga,» tõdes ta. «See, kuidas Tallinna Niguliste kirik osavalt ebatavalisse linnapilti sulandub...»

Jaaksoni sõnul on selline kopeerimine ainult positiivne. «Ma suhtun sellesse otsusesse rohkem kui positiivselt ja mul on hea meel, et meie keskaegne linn on hiinlaste jaoks Euroopa arhitektuuri kehastus.»

Märksõnad
Tagasi üles