- Tüüpilised suuršovinistist vene kodanikud käituvad kui ahvikari «Mowgli» raamatus.
- Kuna kõik peavad elama võrdselt sitasti, siis mingit omandit ei tohiks olla kellelgi.
- Vene agressiivsuse aluseks on kadedus. Kui sealsed inimesed pole vabad, ei tohi olla ka keegi muu.
Juku-Kalle Raid kirjutab, miks Venemaast normaalset ja naabritega arvestavat maad ei saa – või võtab see väga kaua aega. Uurime, mida on selle kõige kohta kirjutanud vene päritolu sotsioloog Matvei Malõi. Teine osa.
Vene päritolu sotsioloog Matvei Malõi väidab oma teoses «Kuidas teha Venemaast normaalne riik», et Venemaa üks suuremaid hädasid on eraomandi puudumine euroopalikus mõistes.
Sealt sünnib hunnik kadedust ja viha teiste riikide (või inimeste) vastu, kus elatakse enam-vähem hästi. See tundub ebaõiglane. Miks neil on, aga meil pole? Ilmselgelt on nad fašistid, kes on oma varanduse ja heaolu kokku röövinud, kindlasti käib see mingil kummalisel kombel Venemaa arvelt.
Küsimused «ebaõigluse» kohta
Tüüpiline suuršovinistist vene kodanik on kindel, et Venemaa roll maailmas on esimene, esmatähtis ning peamine.
Miks ukrainlased Venemaad ei salli? Kuidas nii võib? Venelased on kõigile väga palju head teinud, kogu maailma eest kannatanud, fašistid mättasse löönud, planeedile vabaduse toonud ja vastutasuks neid ei mõisteta?
Hea on siis, kui kõik on vaesed nagu Venemaa. Kui naabril on rohkem, tuleb talt ära võtta ning tare põlema pista.
Tähendab – vähe sai lääs peksa, tuleb anda uus ja suurem kolakas, tuleb taguda nii kaua, kuni kahtlejad nõretavad armastusest Venemaa vastu.
Kuna kõik peavad elama võrdselt sitasti, siis mingit omandit ei tohiks olla kellelgi, sest omandi suurus on erinev ja see tähendab ebavõrdsust. Hea on siis, kui kõik on vaesed nagu Venemaa. Kui naabril on rohkem, tuleb talt ära võtta ning tare põlema pista.