N, 2.02.2023

PIKAD NÄPUD ⟩ Kliendilt raha pihta pannud raamatupidaja toodi kohtusaali sundkorras: ta on 24 tundi magamata olnud

Chrislin Metsanurm
Kliendilt raha pihta pannud raamatupidaja toodi kohtusaali sundkorras: ta on 24 tundi magamata olnud
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 2
Karin Neemsalu
Karin Neemsalu Foto: Chrislin Metsanurm, Elu24

Raamatupidajat Karin Neemsalu süüdistatakse oma kliendi tagant varastamisest. Nimelt pani naine ettevõttelt pihta 127 000 eurot, mida ettevõte nüüd kohtu kaudu taga ajab. «Ta on 24 tundi magamata, söömata ja joomata,» kirjeldas täna Neemsalu kaitsja kohtusaalis, paludes tuua öö otsa magamata naisele tassikese kohvi.

Kolmapäeval, 19. oktoobril toimus Harju maakohtus istung, kus süüdistati ärinaist Karin Neemsalu suurte rahasummade pihta panemises ajal, kui ta osutas mittetulundusühingule Baltic Ports Organization raamatupidamise teenuseid. Kohtusaalis viibis ka kannatanu MTÜ Baltic Ports Organization seaduslik esindaja ja juhatuse liige Margus Vihman.

Kohtusaali jõudis Neemsalu Pärnust ning sundkorras, mistõttu lükati istungi algust tunni võrra edasi. Politseinike poolt kohale toimetatud naine vabastati kohtusaalis ja ta võis võtta istet oma kaitsja kõrval.

Süüdistava kaitsja selgitas kohtule, et naisel on kehtiv haigusleht, mis piirab istungil osalemist. «Ta on 24 tundi magamata, selle aja sees ei ole ta saanud ei süüa ega ka tassi kohvi,» rääkis kaitsja, kinnitades, et Neemsalu ei soovi uurimist takistada. «Isik on magamata seetõttu, et ta peeti 18. oktoobril Pärnus kinni, pärast seda sattus erakorralise meditsiini osakonda ja tema lapsed viidi varjupaika ning elukaaslane oli ärev,» lisas ta.

Raha kanti edasi kolmandatele isikutele

Neemsalule on esitatud süüdistus suure rahasumma omastamises ajal, kui ta osutas MTÜ-le raamatupidamise teenuseid. Selle tegevusega jättis Neemsalu kannatanu kestvalt rahast ilma ja kandis selle endale ning kolmandatele isikutele.

Kannatanu ei andnud selliste tehingute tegemiseks nõusolekut, kuid vaatamata sellele seadis Neemsalu oma tegevuse eesmärgiks pöörata kannatanu vara enda ja kolmandate isikute kasuks. Naine kandis ajavahemikul 25. jaanuarist 2017 kuni 20. veebruarini 2019 kannatada saanud firma pangakontolt enda isiklikule pangakontole 127 520 eurot. Kogu tegevuse varjamiseks esitas ta kontojääkide kohta selliseid andmeid, kus ei kajastunud tema tehtud rahaülekanded.

Karin Neemsalu
Karin Neemsalu Foto: Chrislin Metsanurm, Elu24

Kohtutäitur on Neemsalu kinnisvara ja kontod arestinud

Probleem Neemsalu ja ettevõtte vahel hakkas ilmnema, kui ettevõte soovis aktiveerida uut krediitkaarti. «See summa, mis oli märgitud aruannetes, ei kajastunud pangakontol,» räägib MTÜ esindaja Margus Vihman.

Vihman on olnud mittetulundusühingu Baltic Ports Organization liige alates 2021. aastast. See tegeleb eelkõige Baltimaade sadamate konkurentsivõime parandamisega, et Balti sadamad oleks teiste maailma sadamatega samal tasemel. Ettevõtte eelarve ja enamus rahast tuleb liikmemaksudest ja iga-aastasest konverentsist, muud äritegevused ettevõttel puuduvad. «Laenu me ei võta ega ka anna. Enamus meie rahast on konverentside osalemistasud ja sponsoritelt, kes soovivad end sadamatele reklaamida,» räägib Vihman. Ta lisab, et tänaseks on nad tagasi saanud 63 000 eurot, kuid pikk tee on veel minna.

Kohtutäitur on praegu arestinud Karin Neemsalu kinnisvara ja kontod, kuid eelmisel aastal sõlmiti kokkulepe. «Vabastame tema kontod, kui ta tasub igakuiseid makseid,» märgib Vihman.

Kohtule esitati hulgaliselt kirjalikke tõendeid, millega nüüd tutvutakse. Uurimine pole lõppenud!

Märksõnad
Tagasi üles