Kaja Kallas kabinetis rippuvast Jüri Arraku maalist: sellel on väga huvitav saamislugu

Elu24
Copy
Peaminister Kaja Kallas
Peaminister Kaja Kallas Foto: Eero Vabamägi

Peaminister Kaja Kallas tegi ühismeedias järelehüüde pühapäeval meie hulgast lahkunud kunstnikule Jüri Arrakule.

«See maal, mille all iga päev oma kabinetis Stenbocki majas töötan ja mida veel septembris Narva linnavolikogu liikmetega imetlesime, on Jüri Arraku «Käskude saamine»,» kirjutab Kaja Kallas ühismeedias. 

Peaminister avaldas ka selle teose saamisloo, mille rääkis talle kunagi Mart Laar.

«Kui valitsus 2000. aastal Stenbocki majja kolis, telliti peaministri kabinetti maal just Arrakult. Arrak aga polnud kindel, mida maalida, ja küsis toonaselt peaministrilt Laarilt, kas võib teda inspiratsiooni saamiseks tööd tegemas jälgida. Nii Arrak istunudki terve päeva ja vaadanud, kuidas peaminister Laar tööd tegi,» avaldab Kallas. 

«Ja päeva lõpuks ütles, et nüüd ta teab, mis maalile tuleb. Sest peaministri töö olevat selline, et kogu aeg tuleb kuskilt uusi ja täiesti erinevaid probleeme ja ülesandeid, mis vajavad lahendamist, ning see kõik tuleb omakorda ka edasi viia inimesteni.»

Peaministri sõnul kujutabki «Käskude saamine» Vana Testamendi lugu, kus jumalalt Siinai mäel käsulauad saanud Mooses laskub mäest alla ja viib need rahvani. «Just nagu on peaministri töö Jüri Arraku nägemuses. Aitäh, suur Eesti kunstnik, ja puhka rahus.»

Kunstnik Jüri Arrak lahkus meie hulgast ööl vastu 16. oktoobrit, kirjutab Postimees

Arrak sündis 24. oktoobril 1936. aastal Tallinnas. 1955. aastal lõpetas ta Tallinna Mäetehnikumi, aastatel 1961–1966 õppis Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis ja lõpetas selle 1966. aastal metallehistöö erialal.

Tagasi üles