P, 5.02.2023

Häkkerite lemmiksnäkk või juhuslik ebaõnn? Mitu Eesti sisuloojat on oma instakontost hetkega ilma jäänud

Getter Trumsi
, tegevtoimetaja
Häkkerite lemmiksnäkk või juhuslik ebaõnn? Mitu Eesti sisuloojat on oma instakontost hetkega ilma jäänud
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Viimaste nädalate jooksul on mitmel Eesti sisuloojal olnud probleeme oma Instagrami kontoga.
Viimaste nädalate jooksul on mitmel Eesti sisuloojal olnud probleeme oma Instagrami kontoga. Foto: Erakogu/Galina Deinega Photography/Erakogu/Shutterstock/Elu24 kollaaž

«Minu Instagrami häkiti sisse», «Juhtus sootuks midagi kohutavat, kaaperdati hoopis Facebook», «Ma olevat rikkunud mingisugust nende reeglit» – nõnda teatasid kolm Eesti sisuloojat alles hiljuti oma sotsiaalmeedia kontode kadumisest. Kui üks neist pidi alustama otsast peale ja teine sai oma konto õnneks tagasi, siis kolmanda, modell Agne Vaheri jaoks on kõik veel lahtine.

Internetiajastul tähendab töö paljude jaoks just sotsiaalmeedias tegutsemist ning ka Eestis leidub hulgaliselt sisuloojaid, kelle sissetulek sõltub ühismeediasse tehtud postitustest.

Sisuloome puhul mängivad rolli mitmed tegurid, sealhulgas arvud, mis kindlat kontot iseloomustavad: jälgijad, reaktsioonid, postituste sagedus jpm. Teisisõnu võib ühe sisulooja Instagrami konto olla väga väärtuslik, kuna sellesse on panustatud palju aega, ressursse, energiat ja tööd.

Märksõnad
Tagasi üles